Pečujte o své vlasy vhodnou kosmetikou

18. květen 2011  MediaShow.cz   Lifestyle  2109 zobrazení  516 slov

Péče o vlasy patří mezi důležité činnosti žen. Ovšem i muži by se měli starat o svojí hřívu po celý rok.

Po každé zimě je vhodné provést regeneraci poškozených vlasů. A to buď přírodními metodami nebo vhodná je i kosmetika.

Reklama

V zimě musíme v bytech topit. A ústřední topení není pro vlasy ideální, ty trpí. Pokožka hlavy i vlasy jsou suché, proto se mohou i častěji mastit. Vhodná je vždy prevence, proto se dá doporučit zvlhčovač vzduchu. Ty zmírní suché prostředí a vlasy nebudou tolik vysušené.

Určitě je vhodné používat kvalitní kondicionér, samozřejmě podle typu vlasů. Ten by měl vlasy chránit před mrazem. Stejný efekt mají také gely a pěnová tužidla.

Pokud nevyhledáváte kupovanou kosmetiku, je možné vyzkoušet přírodní produkty jako jsou bylinky a rostliny, které se dají v létě vypěstovat na zahrádce a nasušit na zimu. Známé jsou odvary z heřmánku či kopřiv a oplachovat jimi umyté vlasy. Pro lepší lesk se doporučuje také pivo.

Na mastné vlasy je možné použít vajíčka. Na suché vlasy je prozměnu vhodná kapka oleje. Ten dokáže pokožku promastit.

O vlasy bychom se měli starat po celý rok. Důležitá je volba správné kosmetiky, která by měla odpovídat typu vlasů. A nezapomeňte, vhodné je používat především přírodní vlasovou kosmetiku. Ta je k vlasům šetrná.

Jak se starat o své vlasy

Pokud si budete vybírat kosmetiku, sledujte i to, co se píše na obalu. Zajímejte se o podrobný obsah všech obsažených látek, dále o podrobný a především srozumitelný návod na použití, na upozornění na možné komplikace či vedlejší efekty a na expiraci produktu.

Na trhu se prodává několik šamponů, a to podle typu vlasů. Jako základ se bere pro normální vlasy. Potom pro mastné vlasy či proti lupům. Je kosmetika i pro suché vlasy, pro poškozené vlasy, vlasy bez lesku či pro barvené vlasy. Speciální přípravky lze zakoupit i proti vypadávání vlasů.

Kosmetiku používáme i pro usnadnění úpravy účesu. Konkrétně balzámy, kondicionéry a masky. Jejich hlavním úkolem a základní funkcí techto přípravků je povléknout povrchové vrstvy vlasu, obnovit jeho celistvost povrchu a usnadnit následné úpravy účesu. Pro finální úpravu účesu se hodí gely, laky, pomády, pěny, krémy či lesky.

Pro hezké a zdravé vlasy je rovněž důležité šetrné foukání vlasů. Vysoušení přes prsty je vhodné nejen pro poškozené vlasy, ale předejte tím i jejich zbytečnému přehřívání. Základním pravidlem je fénování pouze do takové teploty, kterou vydrží prsty.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil