Otestovali jsme klasiku mezi herními konzolemi

29. květen 2011  MediaShow.cz   Lifestyle  1697 zobrazení  445 slov

Herní konzole se postupně vyvinuly v moderní multimediální přístroje. Vyzkoušeli jsme klasiku mezi hráči a za dostupnou cenu stále nabízí kvalitní požitek ze hry.

Na trhu s herními konzolemi je poměrně široká nabídka a každý hráč si může vybrat přístroj podle svých preferencí a oblíbenosti. Navíc výrobci počítačových her stále vyrábějí dostatek her, a to i na Playstation 2, který jsme se rozhodli vyzkoušet v našem testu.

Reklama

Samozřejmě, že na trhu už je modernější a nejnovější verze herní konzole s označením Playstation 3, přece jen je ale PS2 za poloviční pořizovací cenu. A vzhledem k tomu, že jsou stále pro tuto konzoli zajímavé hry a případně lze využít kompatibility s PS1, mnohdy není co řešit.

Playstation 2 je lákavé i příslušenstvím. Na tuto konzoli se prodává mnoho joysticků a gamepadů či jiných ovládacích zařízení. Kromě hraní her je navíc možné konzoli využívat i k přehrávání DVD filmů a hudby z CD. Sympatické je i to, že pro hry s auty je možné zapojit volant. Také lze PS2 připojit k internetu a do hry zapojit více hráčů.

Abychom byli objektivní, PS2 za PS3 zaostává grafikou. Vývojem je u "trojky" grafika dynamičtější a celkový vzhled vyspělejší. A přijde doba, kdy se na PS2 hry přestanou vyrábět. Musíte si také dát pozor na neopatrné zacházení s optikou a někomu může vadit hlučnost větráků.

Koupit si lze například dva modely, které se od sebe mírně liší. PlayStation 2 - SCPH -90004 - má nový moderní design a je o 200 g lehčí než předchozí verze díky redukci vnitřních komponentů, rovněž je zabudovaný AC adapter. V balení DualShock 2, barva černá.

Playstation 2 - Two Silver - se prodává včetně ovladače, propojovacích kabelů a externího zdroje. Konzola se liší rozměry - je mnohem menší než dosud prodávaná PS2. Balení obsahuje: PlayStation 2 konzole (SCPH-75004) analogový ovladač DUALSHOCK 2 AV kabel (integrovaný zvuk / video) AC adaptér 110V/240V Multivolt, který funguje po celém světě.

Herní konzole je vhodné nakupovat přes specializovaný herní e-shop, neboť přece jen internetové ceny jsou levnější. Zajímejte se také rychlost dodacích lhůt a širokou nabídku doplňků k tomuto zboží, které běžné "velké" internetové obchodní domy nenabízí.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil