Obálky mají různé podoby a druhy. Vyberte si ze široké nabídky

15. únor 2013  MediaShow.cz   Lifestyle  2592 zobrazení  535 slov

Obálky patří mezi základní papírenské a kancelářské potřeby. Mají mnoho podob a to zejména kvůli účelu na co jsou používány.

Obálky mají různé podoby a druhy. Vyberte si ze široké nabídkyObálky mají různé podoby a druhy. Vyberte si ze široké nabídky

Všichni znají klasickou malou poštovní obálku. Tu si lze koupit na poště či v téměř každé trafice. Stále častěji jsou ale používány speciálnější obálky, které mají různý účel - nejen v ní posílat jedno psaní.

Reklama

Nyní byl Valentýn, brzy budou Velikonoce, v průběhu roku mají lidé svátky a narozeniny. Jsou samozřejmě i mnohá další slavnostní výročí. Pro všechny tyto příležitosti se rovněž používají obálky.

Obálky slouží i k posílání větších věcí a svým způsobem dobře nahradí klasickou krabici pro balík. Teď si je stručně představíme:

Fóliové obálky, samolepicí kapsy

Fóliové obálky mají zadní stěnu opatřenou kvalitním lepidlem, které umožňuje bezpečné přilepení obálky na balík či paletu. Mezi nejprodávanější patří obálka fóliová kapsa 225x165mm C5 Transparent, obálka fóliová na dokumenty 228x120mm DL Transparent, obálky fóliové 315 x240mm C4 Transparent.

Plastové poštovní obálky

Jedná se o velmi kvalitní obálky vyrobené z pevného materiálu. Při snaze opětovného otevření se obálka roztrhne, a k otevření klopy nedojde. Samotný proces roztržení obálky je obtížný, tím je zajištěna bezpečnost odesílaného zboží proti krádeži. Mezi nejprodávanější patří plastová obálka poštovní 170x230+40mm (S), plastové obálky poštovní 320x450+40mm (XL), plastové obálky poštovní 400x500+40mm (XXL).

Bublinkové obálky

Bublinová obálka je rovněž velmi častá. Bublinky chrání posílanou věc, aby neroztrhla obálku a také, aby se obsah v obálce nepoškodil. Jsou ideální pro zasílání křehkých předmětů jako jsou hodinky, elektro součástky, CD nebo kazety. Mají tedy velmi praktické využití a samolepící uzávěr. Nejčastěji se prodávají obálky bublinkové (7) 230x340mm, obálky bublinkové (3) 150x215mm, obálky bublinkové (5) 220x260mm XL.

Kartonové obálky

Dalším zbožím jsou kartonové obálky standardní. Ty jsou vhodné pro zasílání knih, balíků CD, DVD či kalendářů. Jsou vyrobené z bílé skládačkové lepenky a mají jako uzávěr samolepící proužek. Při zalepení již není možné obálku rozlepit bez viditelného poškození. Prodávají se kartonové obálky bílá A5 202x262mm, kartonová obálka B2 450x650mm či kartonová obálka B5 200x255mm.

Kartonové obálky pevné jsou vyrobeny z pevné, hnědé mikrovlny. Tyto obálky z kartonu jsou optimální pro bezpečnou přepravu kalendářů, brožur, dokumentů a tiskovin formátu A3 a A4, jakož i tenkých knih, DVD, fotografií, vysvědčení, zásilky zboží nebo časopisů.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil