Nebojte se využít pulsmetr při sportování

17. říjen 2011  MediaShow.cz   Lifestyle  2172 zobrazení  355 slov

Při sportování se hodí využívat různé pomůcky. Ty pomáhají efektivnosti výkonu a jednou z nich je pulsmetr.

Nebojte se využít pulsmetr při sportováníNebojte se využít pulsmetr při sportování

Rozhodnout se sportovat, a to z jakéhokoliv důvodu, je správná věc. Všeobecné blahodárné účinky pro tělo jsou známy. Ovšem stát se může i to, že sport tělu ublíží. A to zejména kvůli tomu, že ho přetěžujeme.

Reklama

Zejména ženy sportují kvůli pěkné postavě a hubnutí. Vhodným doplňkem je pulsmetr, což je zařízení pro měření tepu, obvykle využívaném při sportu a sportovních aktivitách, jako je běhání.

Cvičení s pulsmetrem je bezpečnější, než bez něj. Aby se dosáhlo cílů, lze trénovat málo nebo naopak trénovat příliš. Pokud se to přežene, člověk si může i ublížit.

Na displeji se ukazuje aktuální tepová frekvence, a podle ní se upravuje intenzitu cvičení. Valná většina pulsmetrů počítá také kalorie, některé i procento tuku ze spálených kalorií a mnoho dalších zajímavých údajů. Ty se využívají k ještě lepší optimalizaci tréninku.

Jak probíhá měření tepu

Měření tepu probíhá obvykle pomocí hrudního pásu. Ten naměřené hodnoty bezdrátově posílá do pulsmetru, který z nich následně počítá tep, spálené kalorie a další informace.

Množství funkcí záleží na vybavenosti jednotlivých pulsmetrů. Některé modely pulsmetrů nevyžadují k měření tepu hrudní pás. Měření tepové frekvence probíhá při dotyku na speciálních plochách na pulsmetru po dobu několika vteřin.

Ještě se lze setkat s pulsmetry, které měří tep dotykem přímo na speciální ploše pulsmetru. Jednoduše se přiloží prst na určené místo přístroje. Po 5 – 10 sekundách se zobrazí aktuální tep. Tento typ měření však není vhodný pro dynamické sporty.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil