Nebojte se karetní hry poker a pravidel

16. srpen 2011  MediaShow.cz   Lifestyle  2525 zobrazení  446 slov

Oblíbený poker není pouze karetní hra náhod. Důležitá je totiž zvolená strategie hráčů.

Poker je karetní hra, která je stále více oblíbenější a populárnější. Je to hra spjatá se sázením a penězi. Účastnit se hry může dva až deset hráčů.

Reklama

Poker má několik typů her, základní je draw poker. Nejhranější variantou je ale Texas Hold'em No Limit. Hráči mají k dispozici balíček 52 francouzských karet složených z kříže, káry, srdce a piky.

Principem hry je vybudovat jednu z mnoha kombinací, protože ty rozhodují o ztrátě, nebo zisku. Kromě toho, že rozhoduje kvalita kombinace listů, které má hráč v ruce - důležitá je především poker strategie. S pokerem je spjato například blufování.

Tato karetní hra se nehraje jen u hracího stolu, oblíbený je i poker online. Nejčastější typem hry je Texas Hold'em, který má následující poker pravidla:

Jak se hraje Texas Hold'em

Hráč dostává do ruky dvě karty a na stůl se postupně vykládá pět společných karet. Dvojice hráčů, která je ve směru chodu hodinových ručiček po rozdávajícím vloží velký a malý vklad, na kterém se předem dohodnou. Potom dealer rozdá všem hráčům po dvou kartách.

Pokud ostatní hráči se chtějí zúčastnit hry, jejich povinností je dorovnat velký vklad či jej zvýšit. Jakmile skončí sázky, rozdávající vyloží tři karty, tzv. flop. Minimální sázka je rovna velkému vkladu. Po dokončení sázek vyloží dealer další kartu, tzv. turn. Po dalších sázkách rozdávající vyloží poslední akrtu, tzv. river - a začne poslední kolo sázek.

Vyhrává nejsilnější kombinace pěti karet ze sedmi. Ovšem může nastat i tzv. split pot, což znamená rozdělení výhry mezi více hráčů, kteří mají shodnou výherní kombinaci. V dalším kole rozdává další hráč, který je po směru hodinových ručiček po stávajícím rozdávajícím.

Na světě existuje více než 1000 druhů pokeru. Hráči si poker průběžně upravují. Výše zmíněný Texas Hold'em, vznikl ze 7 Card Stud (zkráceně 7CS), který vznikl z 5 Card Stud, a ten zase 5 Card Draw pokeru. Poslední dobou vzrůstá obliba Omaha Hold'em.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil