Nebojte se bylinek. Při správném užívání prospějí vašemu zdraví

26. září 2016  PR   Lifestyle  2036 zobrazení  446 slov

PR. Při nemocích dnes do sebe většina z nás doslova láduje desítky léků, které jsou vyrobené z umělých látek. Přitom se mnohé nemoci dají jednoduše léčit přírodní cestou, a to konzumací bylinek a jejich výtažků. Jen je potřeba vědět, jaké bylinky jsou na konkrétní obtíže vhodné.

Zdroj: bylinkovo.czZdroj: bylinkovo.cz

Léčivé bylinky používaly v hojném množství už naše prababičky. Trendem moderní doby je ale spíše užívání drahých a mnohdy méně efektivních léků, což je určitě na škodu. Spousta rostlinek, které běžně rostou v přírodě, nebo si je můžete snadno vypěstovat doma na zahrádce či za oknem, vám přitom může pomoci, aniž byste museli sáhnout do peněženky.

S bylinkami se to musí umět

Bylinek se rozhodně nemusíte bát. Stačí si nastudovat, pro jakou příležitost je vždy daná rostlinka vhodná, případně jakým způsobem se má zpracovat. Využít lze nějaký herbář bylinek, kde jsou jednotlivé rostlinky popsané, a to včetně léčivých účinků, které mají na lidský organismus.

Jeden příklad za všechny

Bylinky mohou při správném způsobu užívání léčit skutečně celou řadu nemocí. Tak například při horečce, která patří k nejčastějším zdravotním potížím, je výborným přírodním lékem recept z meduňky. Z ní si uděláte odvar a ten pak konzumujete dvakrát denně. Během krátké doby se horečka sníží. Podobně působí také třeba čaj z černého bezu, který obsahuje velké množství vitamínů, zejména A a C.

Online herbář bylinek vám pomůže se zorientovat

Bylinky zdaleka nepůsobí jen na horečku, ale i na klasické nachlazení, na nejrůznější bolesti svalů, kloubů či hlavy. Léčitelé je často doporučují také na únavu. Znovu je ale nutné zdůraznit, že je třeba vědět, jak s nimi zacházet a jaký druh na dané onemocnění použít. Právě k tomu vám pomůže online herbář bylinek, který přináší užitečné informace o nejznámějších bylinkách, jež už naši předci používali před dlouhými staletími a jsou tudíž náležitě osvědčené.

Bylinek se rozhodně nebojte. Vždy je ale dobré jejich užívání raději konzultovat s lékařem či lékárníkem.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil