Longboarding je stylová zábava pro všechny svobodné lidi

21. květen 2012  MediaShow.cz   Lifestyle  5857 zobrazení  432 slov

Longboarding je stále více se prosazující se zábavou mezi mladými lidmi. Od klasického skateboardu se prkno liší svojí délkou a šířkou.

Longboarding  je stylová zábava pro všechny svobodné lidiLongboarding je stylová zábava pro všechny svobodné lidi

Longboarding vznikl v americké Santa Monice a Venice Beach už v roce 1950. V Česku se ale tato zábava mezi mladými lidmi více prosazuje až nyní.

Reklama

Tehdejší "vynálezci" hledali něco "mezi" windsurfingem, skateboardingem a snowboardingem. Kromě zábavy ale vyhledávali i neotřelý dopravní prostředek. A právě to je v současnosti největší přednost longboardingu, což zjistí všichni, když se na "prkno" postaví.

Longboard je zhruba 1 metr dlouhý a širší skateboard používaný na longboarding. Vyrábí se v různých tvarech, které předurčují, k čemu je konkrétní longboard určen. Toto "prkno" se od klasického skateboardu liší v několika parametrech.

Hlavním rozdílem longboardu od skateboardu josu kolečka. U longboardu jsou větší a měkčí. Je to ideální především kvůli nerovnostem, kdy kola mají větší přilnavost k povrchu. Prkno je tak více stabilnější. Jezdci na longboardu tak mohou jezdit i na větší vzdálenosti.

Podstatným rozdílem od skateboardu jsou trucky. Mají širší osy, umožňují větší stabilitu a na prkně jsou namontovány směrem vně. Díky tomu je longboard pro jezdce ovladatelnější a snadněji lze s prknem zatáčet.

Samozřejmě největší rozdíl je v desce. Jak už název napovídá, longboardová deska je delší než u klasického skateoardu. Délka prkna je obvykle v rozmezí 70 do 140 cm, prkna ale mohou být i delší.

Jezdci na longboardu si rovněž své prkno vybírají i podle tvaru desky. Základní poučkou je, že se vybere taková deska podle toho, co jezdec očekává a jak chce longboard používat - jaký styl bude provádět.

Longboarding je vlastně činnost, kdy jezde si stoupne na prkno a longboard využije jako dopravní prostředek. Díky tomu, že nohy jezdce nejsou připoutány do bot s kolečky, je tento "dopravní prostředek" velmi rychlý.

Velmi příjemným způsobem trávení času je jízda po asfaltových stezkách pro kolečkové sporty, jež jsou dnes už poměrně rozšířené.

Kde longboard koupit

Specialistou na prodej longbordů je e-shop Snowboard-Zezula.cz. Je to dodavatel s obrovským sortimentem, slevami, poštovným zdarma a mnoho dalšími zajímavými akcemi.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil