Kvalitní gastronomické a cateringové služby jsou zárukou povedené akce

10. duben 2013  Redakce MS   Lifestyle  2584 zobrazení  472 slov

Gastronomie a catering jsou součástí společenských akcí a ty si zaslouží být profesionálně uspořádány. Kompletní služby by měly být samozřejmostí.

Společenské akce jsou příjemnou zábavou pro všechny zúčastněné hosty, ale přece jen jejich pořádání není jednoduché. Je lepší si na to vzít specializovanou firmu, která zajistí kompletní servis gastronomie.

Reklama

Je mnoho věcí, co se musí zařídit. Od zodpovědné organizace až po spolehlivost pro firemní akce. Důležitý je například prvotní výběr atraktivních prostorů pro raut, recepci, banket. A dále je vhodné si zajistit kompletní služby pro cateringové služby.

Opět se doporučuje mít firmu, která je pro své klienty zajistí na nejvyšší úrovni. Catering od profesionálů je vhodný pro velké, ale i malé akce. Bonusem je i to, pokud společnost má zkušenosti s plánováním doprovodných programů. Samozřejmostí by mělo být dodržování hygienických předpisů.

Takovou je třeba Catering Vyšehrad 2000, která společenské akce do 2 tisíc osob zajišťuje pomocí vlastního vybavení gastronomie. Jednotlivé části cateringu tak může detailně rozvrhnout a upravit podle představ.

A nyní si v krátkosti vysvětlíme, jaké jsou typy společenských akcí. Banket označuje společné stolování při mimořádných, oficiálních nebo slavnostních příležitostech. Při banketním uspořádání jsou pokrmy servírovány sedícím hostům u tabulí či stolů. Banket má svá pevná pravidla, většinou jsou hosté posazeni dle zasedacího pořádku a návštěva takovéto události vyžaduje společenský oblek – nejlépe smoking.

Raut je o shromáždění více jak tří lidí, které slouží k navázání kontaktů nejlépe s co největším počtem pozvaných hostů. Občerstvení je založeno na rautových stolech, kdy si host sám vybírá z nabízeného jídla. Raut probíhá ve stoje. V určitých případech je možné v další místnosti uspořádat pro hosty také sezení. Běžnou součástí rautu je tzv. "welcome drink", který se podává při příchodu hostů.

Koktejl je společenská akce, organizovaná dopoledne nebo odpoledne, s jednodušší formou pohoštění, provozně a ekonomicky je méně náročná. Trvá asi dvě hodiny. Po stránce gastronomické má akce charakter svačiny. Podává se sortiment chuťovek kanapek, sendvičů a dezertů s širší nabídkou nápojů. Při koktejlovém způsobu občerstvení můžete volit mezi teplou a studenou formou občerstvení. Obsluha podává pokrmy z podnosů a mís.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil