Kontaktní čočky kromě zlepšení zraku jsou hlavně nenápadné

22. duben 2011  PR   Lifestyle  2393 zobrazení  308 slov

Kontaktní čočky může nosit skoro každý s jakoukoliv oční vadou. Dokonce se i čočky vyrábějí pro různý životní styl a dokonce s délkou nošení až měsíc.

Kontaktní čočky může nosit praktický každý, kdo má oční vadu a brýle mu nevyhovují. Dospělý člověk není omezen věkem. Jen u osob starších 65 let je používání čoček závislé na jejich schopnosti pravidelně se o čočky starat, samostatně je nasazovat a vyjímat.

Reklama

U dětí je nošení kontaktních čoček podmíněno kontrolou a nasazováním či vyjímáním jejich rodiči. Dále se musí dodržovat pravidelné prohlídky u očního lékaře. Důvod je jednoduchý, dětské oči se věkem vyvíjí.

Čočky jsou vhodné pro všechny zrakové vady

Kontaktní čočky dokážou korigovat všechny standardní vady, jako jsou krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus a vetchozrakost.

Dioptricky není problém korekce dalekozrakosti od +6 až po krátkozrakost -12 dioptrií, nejběžnější korekce jsou kolem -2 až -4 dioptrií. Astigmatismus také není komplikací. K nízkému astigmatismu stačí asférické čočky, pro vyšší astigmatismus od cylindru -0,75 existují torické/astigmatické čočky.

Pro presbyopy se dnes vyrábí kvalitní kontaktní čočky se dvěma a více optickými zónami s adicí až +2,50.

Čočky pro každou příležitost

Různé aktivity během dne nejsou v dnešní době pro nošení čoček jakkoliv omezující. I pro nošní čoček přes 12 hodin denně v klimatizovaném, suchém či zakouřeném prostředí existují levné čočky s příslušenstvím. S čočkami můžete dlouho koukat do počítače či si jít zaplavat. Stačí jen najít vhodné kontaktní čočky (německy


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil