Kojící podprsenka je velmi důležitá pro kojící ženy, přitom pohodlná a elegantní

30. leden 2014  MediaShow.cz   Lifestyle  2331 zobrazení  400 slov

Kojící podprsenky jsou běžnou výbavou žen po porodu a čas jejich nákupu je ideální po prvním týdnu narození dítěte. Je totiž známo, že během kojení mohou být prsa o velikost větší.

Podprsenka pro kojící ženy. Foto: archiv Emanuela.czPodprsenka pro kojící ženy. Foto: archiv Emanuela.cz

O podprsenkách a spodním prádlu toho bylo mnoho napsáno, neboť je to tradiční součást oblečení žen. Avšak o podprsenkách pro kojící ženy se toho - pro svoji speciálnost - tolik nepíše.

Reklama

Přitom žena by měla vědět, kdy a jak kojící podprsenku vybírat.

Na úvod: K nalévání prsou obvykle dochází mezi třetím a pátým dnem po narození dítěte. Tento proces je většinou pro ženu bolestivý. Nalévání prsou obvykle končí a po 48 hodinách.

V této době by už žena měla mít pohodlnou podprsenku, která nebude tlačit. Proto se doporučuje nákup podprsenky pro kojení po porodu a po nalití prsou do nové velikosti. Pokud žena nechce čekat, žena by měla vyčkat do osmého měsíce těhotenství a koupit si minimálně o košíček větší velikost.

Proč nosit kojící podprsenku

Žena po porodu by kvůli častému kojení měla nosit podrpsenku s rozepnutelným košíčkem. Pokud má správnou velikost, zabrání poškození prsu. Pokud by byla podprsenka příliš těsná, může vadit mléčným kanálkům. Pak by mohl následovat prsní zánět.

Důvod je zřejmý: Poprsí a bradavky jsou velice citlivé oblasti reagující na hormonální změny. Protože při těhotenství je zvýšen průtok krve v prsní tkáni, proto prsa bolí.

Kde podprsenku pro kojící koupit

I když se jedná o speciální zboží, narozdíl od klasických podprsenek, samozřejmě není složité podprsenku pro kojící ženy koupit. Buď ve specializoavných obchodech či v e-shopech.

Jednou z možností je Emanuela.cz. Tento obchod nabízí pestrou škálu podprsenek, mnoha velikostí, střihů a barev. Kromě toho ve svém sortimentu má košilky, kalhoty, tanga nebo pánské noční košile.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x