Klasické metody depilace dnes už doplňuje i laser

21. únor 2011  MediaShow.cz   Lifestyle  2600 zobrazení  412 slov

Depilace je odstraňování chloupků z různých částí těla a existuje několik druhů. Nejrozšířenější a nejvíce oblíbená je laserová depilace.

Mnoho žen podstupuje depilaci kvůli hladké kůži. Vždy je důležité ale zvolit správný typ depilace. U klasické depilace se odstraňují chloupky jen z povrchu těla. A většinou to vydrží jen krátkou dobu. Navíc se to musí několikrát opakovat, aby depilace byla účinná.

Reklama

Depilace se také provádí před různými výkony, například před liposukcí. Naopak by se neměla provádět před opalováním, ať už v soláriích či na sluníčku.

Typy depilace

Nejklasitější depilací je holení. Tento typ užívá mnoho žen, avšak chloupky u tohoto typu depilace rostou poměrně rychle. Je zde také možnost pořezání a na kůži vznikají pak malé jizvičky, které nemusí vymizet. Ženy tento typ volí nejčastěji, avšak chloupky do dvou dnů opět narostou. Nejčastěji se tato depilace dělá pomocí žiletky, anebo strojkem.

Vytrhávání chloupků je poměrně bolestivé. A proto ho volí málo žen. Při vytrhávání chloupků pinzetou vydrží holená místa bez ochlupení zhruba 5 týdnů.

Depilace pomocí krémů či pěny je používána mnoha ženami. Jedná se o citlivé krémy, které nevyvolávají alergie. Jsou velice šetrné.

U depilace voskem se nanášejí voskové proužky na nohy. Ty se pěkně přiloží a pak proti růstu chloupků se strhávají. Z počátku tento výkon je bolestivý, je to ale o zvyku. Depilace voskem zbaví pokožku chloupků asi na 6 týdnů.

Depilace cukrovou hmotou se musí opakovat častěji, protože i zde chloupky velmi často dorůstají, ale je jich méně a jsou slabší. Hodně často se tento typ užívá pro depilaci v tříslech.

Laserová depilace se provádí depilačním laserem. Účelem této depilace je dlouhodobé až trvalé odstranění chloupků na těle. Laser má za úkol ničit kořínky od chloupků a to hned několika způsoby. Buď naruší cévní zásobení nebo pomocí rázových vln. Laserem dochází k napadnutí kořínků od chloupků a následně zastaví jejich další růst.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil