Jako majitelé restaurace ovlivníte tržby podniku volbou vhodných barev a jejich kombinací

9. březen 2016  PR   Lifestyle  3204 zobrazení  745 slov

PR. Stejně jako při zařizování bytu i při utváření designu restaurace, kavárny a baru ovlivníte celkový dojem z interiéru tím, jaké zvolíte barvy nábytku, stěn a podlah. Díky jejich vhodné struktuře a kombinaci máte možnost z prostoru udělat příjemné místo, kam se hosté rádi a často budou vracet. Zvýšíte tím své tržby, což se pozitivně projeví na celkových ziscích provozovny. Jaké barvy jsou ale pro interiéry restaurací vhodné?

Zdroj: dublino.czZdroj: dublino.cz

Proč vůbec přemýšlet o barvách?

V restauraci se chce každý host cítit útulně. Provozovna má působit příjemným a uklidňujícím dojmem. Zároveň má kombinace barev navozovat chuť k jídlu a pití, což je pro restaurace, bary a kavárny tím vůbec nejdůležitějším důvodem, proč se nad otázkou vůbec zamýšlet.

Představte si, když přijdete do podniku, který je zařízený ve sklepních prostorech, kde je minimum denního světla. Určitě vás nepotěší, když sedíte v tmavé místnosti, jejíž stěny jsou vymalovány převážně černou barvou. Okamžitě na vás dolehne pocit úzkosti, ztratíte chuť na jídlo a vícekrát se do podniku zřejmě nevrátíte. Barvy v restauraci mají psychologický efekt. Pokud jsou dobře zvolené, pak je zde větší předpoklad, že zákazníci déle posedí a utratí více peněz.

Jaké barvy zvolit při výběru nábytku?

V restauračních zařízeních hraje hlavní roli kvalitní kvalitní gastro nábytek. V tomto směru působí tradičně nejlépe hnědá barva v různých odstínech. Ne náhodou tak většina designérů doporučuje volit dřevěné stoly, židle, křesla a barové židličky. Dřevo působí přirozeně, jeho barva je neutrální.

 

Gastro nábytekGastro nábytek
Zdroj: dublino.cz

 

Pokud jste zaměřeni spíše na mladší generaci, může být dobrou volbou výběr nábytku pestřejších barev. S pestrostí se to však nikdy nesmí přehánět, jinak může interiér podniku působit roztržitým dojmem, což v zákazníkovi opět příliš nevyvolává pocit klidu a pohody, nevzbuzuje v něm velkou chuť k jídlu a popíjení.

Jaké barvy jsou vhodné na vymalování stěn?

Obecně platí zásada, že v restauračních zařízeních je dobré vždy zvolit spíše neutrální barvy. Ty lze kombinovat spolu s prvky teplých a světlých barev, které prostoru dodají vzdušnost a lehkost.

Pokud se podíváte do moderně zařízených podniků, můžete si povšimnout, že mnoho z nich má stěny místností pro hosty vymalované krémovou hnědou barvou. Není to zdaleka náhoda. Je známé, že právě hnědá krémová barva navozuje chuť k jídlu. Člověk ji vnímá velmi dobře, nepůsobí na něj nijak negativně.

Je-li váš podnik zaměřený hodně na relax a člověk zde má mít pocit klidu a pohody, je dobré zvolit spíše pastelové barvy. V případě, že se rozhodnete například pro červenou malbu, upřednostněte jemnější odstíny. Podobně to funguje také v případě žluté.

Často se v restauracích setkáte se zelenou barvou stěn. Není úplně špatnou volbou. U některých lidí ale může navodit nepříjemný pocit. Zelenou si totiž spojí s nekvalitním jídlem, plísní apod.

Dodržujte stejné zásady, jako když malujete byt

Některá pravidla pro volbu barev do restaurace platí stejně jako při malování interiéru bytu. Pokud je restaurace spíše menší, volte světlejší barvy. Příliš tmavé barvy a odstíny mohou způsobit optické zmenšení prostoru, člověk se pak v podniku cítí stísněně. Stěny a stropy by měly být světlé, klidně vymalované čistě bílou barvou. Přispívá to k větší vzdušnosti prostoru.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Hodnocení: 3.53 hvězdiček / Hodnoceno: 19x