Jaké jsou rozdíly mezi materiály na ložní povlečení

8. červen 2012  MediaShow.cz   Lifestyle  3489 zobrazení  493 slov

Ložní povlečení s moderním designem a z kvalitních materiálů patří mezi oblíbené. Vybírat lze z několika druhů materiálů různých vlastností.

Jaké jsou rozdíly mezi materiály na ložní povlečeníJaké jsou rozdíly mezi materiály na ložní povlečení

Na trhu je mnoho druhů povlečení. Široká nabídka různých barev a materiálů skýtá možnosti velkého výběru. Vybírat lze z bavlněného povlečení, z mikrokrepu, saténu či flanelu nebo mikrovláken.

Reklama

Bavlněné a krepové povlečení

Bavlněné povlečení je v různých velikostech. V nabídce jsou různé barvy i motivy. Je povlečení na jednolůžko, v prodloužené délce i na francouzskou postel. Bavlněné povlečení je stálicí, a to pro jeho měkkost a pružnost. Navíc blavna jako materiál je šetrná k pokožce, prodyšná a savá.

Krepové povlečení má jednoduchou údržbu, takže je rovněž oblíbené. Nabízen je velký výběr barev a motivů. Často jsou používány barvy jako červená, zelená, modrá nebo fialová. Krepové povlečení je měkké, prodyšné a pružné. Velkou výhodou je navíc to, že krepové povlečení se nemusí žehlit.

Saténové a flanelové povlečení

Saténové povlečení z bavlněného saténu evokuje luxus v ložnici. Barevné a originální motivy jen dokreslují kvalitu materiálu. Saténové povlečení je vyrobené z vysoce kvalitní bavlněné příze s jemným leskem na povrchu.

Toto povlečení z bavlněného saténu je hebké a jemné na dotyk. Zároveň je bavlněný satén velmi pevný a také trvanlivý. V létě navíc příjemně chladí a v zimě se naopak rychle zahřeje.

Flanelové povlečení je vyráběno ze stoprocentní bavlny a z hustě tkané látky o vyšší gramáži. Navíc je upraveno tzv. počesáním, kterým je vytažen jemný vlas na povrch látky. proto je flanelové povlečení jemné na dotek a také hřeje. Tento typ povlečení je vhodný zejména pro chladné zimní měsíce. Zároveň si zachovává všechny vlastnosti bavlny.

Povlečení z polybavlny a mikrovláken

Dalším typem je povlečení z polybavlny, které je vyrobeno s 35% podílem bavlny a 65% podílem polyesteru. Povlečení z této směsi je lehčí, jemnější a prodyšnější než čistá bavlna. Takže po vyprání toto povlečení rychle schne, minimálně se mačká a také se nemusí téměř žehlit.

Povlečení z mikrovlákna je vhodné pro každou ložnici. Je to jemná a velmi hebká tkanina na omak připomínající hedvábí. Vlastnosti mluví za vše: v létě chladí a v zimě udržuje tělesnou teplotu. Také se toto povlečení nemusí žehlit.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x