Jaká jsou pravidla pro hraní pokeru

19. červen 2011  MediaShow.cz   Lifestyle  2379 zobrazení  508 slov

Poker je karetní hra více hraná pro zábavu než jen jako hazard. Stačí se ponořit do pravidel hry a zkusit si ji - třeba nadchne.

Poker je stále více populárnější a touto karetní hrou se baví stále více Čechů. Původně z heren se poker dostal i do domácností. Nyní se ale poker hraje i na internetu. Ten dává lidem svobodu - mohou hru hrát kdykoliv a s mnoha spoluhráči.

Reklama

Živý poker se odehrává v pokerových hernách. Ty se stále častěji snaží věnovat nováčkům a nabízejí pro ně alespoň jednu hru týdně. Hra v herně je pomalejší, protože dealer musí míchat a rozdávat karty v reálném čase.

To online poker nabízí akci 24 hodin denně. A lze si vybrat hru s opravdovými penězi, zahrát si jen o centy, anebo hrát zdarma a pomalu se dostávat do hry.

Hru pokeru mohou hrát nejméně dva hráči (heads-up), nejvíce deset na jednom stole při turnajích a cash games. Multi-table turnaje nejsou omezeny počtem hráčů. Pokud hraje turnaj deset lidí, většinou jsou tři ceny: 50 % banku bere první, 30 % druhý a 20 % třetí místo.

Jak se stát hráčem pokeru

Získat informace o pokeru lze v dostatečném množství na internetu. Například česká verze Pokernews.com je rozsáhlým informačním webem, který má nejvíce informací o webu na světě. Lze na něm najít například poker strategie.

Ovšem zajímavá jsou pravidla pokeru:

Základem je balíček 52 karet ve čtyřech barvách - kříže, káry, srdce, piky. Karty jsou v hodnotách eso, král, královna, kluk, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3 a 2.

Partie pokeru se dělí na několik sázkových kol. Hráči sází do společného banku a dostávají nebo si vyměňují karty. Počet kol závisí na variantě pokeru.

Hra probíhá po směru hodinových ručiček a vybraní hráči musí na začátku partie umístit do společného banku povinné sázky.

Na začátku každého kola je rozdán předem určený počet karet, buď do ruky (vidí je jen hráč) nebo na stůl (vidí je všichni).

Vlastní hra probíhá zhruba takto: pokud je hráč na řadě, může zůstat ve hře bez vsazení, za předpoklau, že jiný hráč před ním nevsadil. Dorovnává sázku, zvyšuje ji anebo skládá karty, pokud před ním některý z hráčů vsadil.

Zbylí hráči ukazují své karty. Ten nejlepší s výherní kombinací získává bank. Toto probíhá na konci posledního sázkového kola.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil