Jak vybrat pánský oblek s kravatou

22. říjen 2011  MediaShow.cz   Lifestyle  4025 zobrazení  532 slov

Pánské obleky patří mezi klasiku módy pro muže. Výběr vhodného obleku a kravaty má ale svá pravidla.

Pánské oděvy se postupně i u českých mužů stávají více vyhledávanější, a to zejména ty kvalitní. Znalosti kupujících jsou ale stále nedostačující a málokdo ví, jak vybírat a vhodně kombinovat obleky, košile či obuv.

Reklama

Pánské obleky se vyrábějí z několika materiálů, jako je vlna, flanel, bavlna či len. Každý tento materiál má své výhody, ale i nevýhody.

Materiály pánských obleků

Nejmodernější obleky jsou vlněné. Tento materiál je velmi všestranný. Mezi hlavní výhody patří to, že se nemačká a má schopnost absorbovat vlhkost.

Nejběžnější druhy vlněných obleků jsou z merinové látky. Dále se často používá kašmír – příze nebo tkanina. Rovněž nechybí mohér.

Bavlna je dalším materiálem. Jako vlna i bavlna dokáže absorbovat pot. U bavlny je výhodou také její praktičnost a snadné udržování.

Flanel už není tak populární. Je to těžká látka, která nedovoluje tělu dýchat.

Lněný oblek se může zdát ideální pro tropické podnebí. Ovšem má mnoho stinných stránek, které mohou modernímu muži vadit.

Výběr kravaty

Pánská móda jsou i kravaty. Ta dotváří oblek a každá kravata se hodí pro jinou příležitost.

Základní poučkou je, že kravata by měla ladit s barvou košile. V případě, že se obléká bílá košile, je výběr kravaty jednodušší.

Manažer při jednání s klientem na obchodním jednání používá kravatu červenou, spolu s bílou košilí. Pokud je manažer ve svém pracovním kolektivu, může být barva a vzor kravaty jakýkoliv. V zimě se používají tmavší barvy a v létě světlejší barvy.

Pro studenta k maturitním zkouškám je vhodná kravata světlé barvy s proužkem nebo bez. Doporučuje se světle modrá, světle růžová, světle fialová nebo světle zelená.

Ženich má při svatbě možnosti neomezené. Doporučují se barvy veselé nebo decentní s proužkem. Účastník pohřbu použije pouze kravatu černou nebo tmavě šedou s černými proužky nebo vzory. A mladý muž na párty si oblékne kravatu pestrou, jednobarevnou v kontrastu s barvou košile.

České obleky

Koupit si společenské oblečení naštěstí v současnosti není problém. Například obleky Blažek patří mezi významné výrobce a prodejce pánských obleků.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x