Jak vybírat školní batohy nejen pro prvňáčky

21. květen 2012  MediaShow.cz   Lifestyle  5530 zobrazení  421 slov

Vybrat pro dítě školou povinné aktovku je poměrně důležitá věc. Kromě designu brašny je nutné i její konstrukční řešení pro zdravý vývoj dítěte.

Jak vybírat školní batohy nejen pro prvňáčkyJak vybírat školní batohy nejen pro prvňáčky

Vybavit dítě, zvláště školáka, je nejen finančně náročné. Stále se zvyšující ceny za školní pomůcky jsou zátěží pro rodiče, které musí připravit dítě do školních lavic. Náročný je i výběr vhodných školních tašek.

Reklama

Protože je výběr školní aktovky důležitý, rodiče by měly vybírat podle několika základních rad. Určitě je důležitý anatomický tvar zad a reflexní prvky brašny, což splňuje již většina školních aktovek a batohů.

Především by aktovky pro prvňáčky měly mít pevné dno, což je nejrozšířenější typ batohu. Záda mají být polstrovaná nebo z odelhčené polyurethanové pěny.

Aby děti měla zdravá záda, je nutné vždy přemýšlet, co do brašny vše vkládat - tedy jen to, co je opravdu nutné. Je rovněž nutné se zaměřit na pásy u brašny. Popruhy by měly být nastaveny tak, aby se horní rohy aktovky nacházely ve výši ramen. Příliš dlouhé pásy způsobují skoliózu, příliš utažené pásy způsobují hrbení se v hrudní části páteře.

Kde nakupovat školní brašnu

Dětské zboží je doménou specializovaného internetového obchodu Detskyeshop.cz. Tento dětský e-shop má ve svém sortimentu školní batohy pro prvňáčky a aktovky pro prvnáčky. Ale i další zboží pro první stupeň základní školy.

Dále lze vybírat z nabídky školních studentských batohů pro druhý a vyšší stupeň. A další školní potřeby a pomůcky. Rodiče si mohou listovat z nabídek téměř všech dostupných značek jako je Topgal, Hama, Emipo, Bagmaster nebo Herlitz.

Kromě toho, že obchod nabízí školní potřeby, je orientován i na sortiment dětského oblečení, povlečení, osušky, hračky či deštníky. A jak jinak, než s motivy Hannah Montana, Hello Kitty, Spiderman, Cars či Pokémon.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x