Jak vybírat dětský kočárek či nábytek. Tady jsou zajímavé rady

21. únor 2013  MediaShow.cz   Lifestyle  3044 zobrazení  655 slov

S očekávaným narozením dítěte rodiče přemýšlejí o nákupu kočárku. S tím souvisí i pořízení dětského nábytku a dalšího příslušenství.

Jak vybírat dětský kočárek či nábytek. Tady jsou zajímavé radyJak vybírat dětský kočárek či nábytek. Tady jsou zajímavé rady

Nakupovat kočárky pro miminka - to se chce pořádně rozhlédnout a vybírat. Na trhu je široká nabídka, avšak ne všechny kočárky jsou zcela vyhovující. Proto přinášíme několik užitečných rad, jak nakupovat.

Reklama

Na trhu s kočárky je mnoho různých značek od mnoha výrobců. Ti nabízejí různé typy kočárků, které disponují rozličnými funkcemi a provedeními. Je zřejmé, že maminky při nákupu kočárku čerpají ze zkušeností jiných.

je důležité vědět, že halvní rozdělení pro kočárky je následující: hluboké kočárky, sportovní kočárky, kombinované kočárky, golfky.

Typy kočárků

Hluboké kočárky jsou určeny pro nejmenší miminka, prakticky ihned po narození. tento typ kočárku lze používat thruba do šesti až devíti měsíců věku dítěte. Důležité je, aby kočárek měl rovné dno a pak je potřebné, aby miminko mělo podepřeno záda. Důležité je, aby se miminko cítilo pohodlně - prakticky jako v postýlce. Rovněž děťátko musí být chráněno bočnicemi a mít ochrannou stříšku.

Maminky mají často rády sportovní kočárky. Tyto typy vypadají moderně a používají se od té doby, co dítě už samo od sebe dokáže sedět. Je obvyklé, že dítě sedí po směru jízdy. U tohoto typu kočárku pak lze volit, zda zakoupit velká či malá kola. S velkými koly je kočárek více použitelnější na procházky do přírody, s malými koly naopak do města. Je poměrně obyvkleé, že sportovní kočárky se vyrábějí i ve formě trojkola.

Jak už to bývá, existují i kombinované kočárky, což znamená, že kombinují hluboký sportovní kočárek. Některé modely jsou dokonce kombinací kočárku a autosedačky. Maminky u tohoto typu kočárku oceňují především snadné přenášení z auta do obchodu apod.

Pro větší děti jsou ideální kočárky typu golfové hole, nebo-li golfky. Tyto kočárky jsou malé a sladné, což patří mezi hlavní výhodu totohoto typu dětského kočárku. Ideální jsou na procházky, kdy děti už chodí samy a chtějí si spíš odpočinout.

Požadujte kvalitu

Při výběru kočárku je žádoucí se dívat na nejdůležitěkší parametry, jako je třeba typ koleček. Ty mohou být zatáčecí, nafukovací či pěnová. Zejména zatáčecí kolečka ocení maminky ve městě, díky kterým je manipulace mnohem snadnější.

Rovněž je vyhodné se zaměřit na výrobce a s tím související kvalitu kočárku. Tyto typy kočárku má v nabídce e-shop Babypark.cz, který se specializuje na široký sortiment kočárků os světových výrobců. Ty maminky, které chtějí mít unikátní kočárek, se mohou zaměřit na pěkné designové a neotřelé barevné kombinace. Nechybí ani luxusní kočárky.

Dětský nábytek

Tento specializovaný e-shop není jen o kočárcích. V nabídce je dětský nábytek, ať už jsou to postýlky, židličky, matrace nebo prostěradla.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil