Jak správně vybrat pro cvičení eliptical

25. prosinec 2010  MediaShow.cz   Lifestyle  3207 zobrazení  245 slov

Pro zpevnění těla lze použít při cvičení mnoho strojů. Vhodný a oblíbený je ale především eliptical simulující běh a posilující horní i dolní končetiny.

Velmi často se stává, že s chutí chcete něco pro sebe udělat a tak se rozhodnete pro eliptical. Jenže, zakoupíte nevhodný stroj a cvičení pak skončí stejně rychle jako začalo. Důvodem je nevhodná ergonomie stroje, krátký krok a cukavý chod při šlapání.

Reklama

Při výběru elipticalu je třeba zohlednit váhy a výšky osob které jej mají používat a požadovaný účel použití. Jiný eliptical bude vyhovovat pro rodinné kondiční šlapání na spalování tuku či udržovací trénink staršího člověka a jiný pro trénink aktivního sportovce.

Ať už bude účel použití jakýkoli měl by eliptical vždy mít vyhovující délku kroku. Ta je vždy dána průměrem zadního disku a ovlivnit ji může u drahých elipticalů i speciální konstrukce stroje. Mylná je velmi častá doměnka lidí že u strojů uváděné "nastavitelné šlapky" délku kroku změní, jejich nastavení totiž jen ovlivní polohu vůči řidítkům.

Problém je koupě elipticalu s krátkým krokem na němž je šlapání po několika minutách nepříjemné a nepřirozené. S maximální váhou cvičence a charakterem tréninku pak souvisí masivnost rámu a kvalita použitých komponent.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil