Jak si vybrat vhodnou trampolínu

15. září 2011  MediaShow.cz   Lifestyle  2336 zobrazení  298 slov

Trampolína je vhodná cvičební pomůcka. Nové typy jsou spolehlivé a vybrat si tak lze z několika druhů.

Jak si vybrat vhodnou trampolínuJak si vybrat vhodnou trampolínu

Trampolíny jsou pro zábavu, ale především slouží jako relaxační a zdravotní pomůcka. Skákání je totiž účinné při rozvoji tzv. hrubé motoriky lidského těla.

Reklama

Trampolína, než jde do obchodní sítě, prochází mnoha bezpečnostními testy. Před nákupem je důležité si zkontrolovat, zda vybraný výrobek má příslušný atest, což je prohlášení o shodě. Pokud jej nemá, nedoporučuje se takovou trampolínu zakoupit.

Aby byla zajištěna bezpečnost, je vhodné si zakoupit trampolíny s ochrannou sítí. Pravidlem se stává, že trampolína má bezpečnostní síť nad 140 cm. Mezi další doplňky patří také schůdky pro bezpečné vstupování na odrazovou plochu nebo ochranná síť pod trampolínu.

Pro bezpečný a bezproblémový provoz trampolíny je důležité její správné sestavení a umístění na vhodném místě. Rovněž se musí nechat kolem trampolíny dostatek místa, jako bezpečná vzdálenost je vnímána minimálně 1 metr.

Na trhu je hned několik typů a druhů trampolín. Ty se liší i svojí velikostí, což je jeden z nejdůležitějších parametrů. Koupit si lze trampolíny v rozmezí průměru 90 do 460 cm.

Při výběru je důležité rovněž vzít v úvahu, do jakého typu prostoru bude trampolína umístěna. Do bytu a menších prostor je se kupuje trampolína do průměru 140 cm. Do tělocvičny a na otevřené plochy je naopak možné si obstarat trampolínu větších rozměrů.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil