Jak si vybrat správný make-up na léto

14. květen 2012  MediaShow.cz   Lifestyle  2370 zobrazení  523 slov

Dekorativní kosmetika je pro ženu velmi důležitá. Vysvětleme si různé druhy a typy prostředků pro make-up vhodných pro letní období.

Mnohé ženy pravděpodobně také zjistily, že make-up, který používaly v zimě, nelze zcela používat v jarním aletním období. Na slunci se totiž začíná rozpouštět. Navíc dělají šmouhy a nevzhledné záhyby v očních víčkách.

Reklama

Důvod je poměrně jasný. Nelze se spoléhat na celoroční make-up, ale je nutné jej přizpůsobovat ročnímu období. Takže co bylo ideální pro zimu, na jaře a v létě se stává problémem.

Dekorativní kosmetika na tato úskalí myslí, takže je skutečně z čeho vybírat. Nejprve si ale připomeňme vlastnosti make-upů. Ty především kryjí vady na pokožce a vytvářejí leppší vzhled.

Typy make-upů

Podkladové báze jsou lehké emulze. Slouží především k tomu, aby vyplnily vrásky a pleti dodaly jas či v opačném případě ji zmatnily.

Další "příslušnestvím" jsou tónované krémy, které jsou lehké a obsahují nejnižší koncentraci barevných pigmentů. Jejich účelem je jemně sladit pleť, takže nemají krycí vlastnosti.

Barevně sjednotit pleť a jemně zakrýt případné nedokonalosti umí fluidní, neboli tekutý make-up. Ženy si tento typ make-upu mohou obyvkle koupit ve skleněných dózách a tubách. Na pleť se nanáší houbičkou, štětcem nebo konečky prstů.

Krémový make-up je charakteristický krémovou konzistencí. Stejně jako fluidní make-up je nejčastěji oblíben. A to díky tomu, že má snadné nanášení a středně krycí schopnost.

Kompaktní make-up je dalším typem, který se nanáší houbičkou. Žena v rámci nanášení na pleť potřebuje vyšší čas a zručnost. Oproti výše popsaným má ale větší krycí schopnost k zakrytí nedokonalosti.

Korekční make-up je ideální pro pleť s akné. Dále je určen pro ženy, které chtějí zakrýt výraznou pigmentaci nebo jizvy.

Jak si vybrat značkový make-up

Jednotlivé make-upy se od sebe liší. Například Max Factor Lasting Performance kryje, neucpává póry a zanechává na pleti přirozený matný povrch bez lesku. Jeho účinek je trvanlivý, vydrží beze změn po dobu 8 hodin. Je odolný vůči otěru, barevné pigmenty jsou fixovány na tváři.

To L´Oréal Infaillible perfektně kryje a uchovává pleť svěží po velmi dlouhou dobu. Kryje nedokonalosti a tmavé kruhy, zajišťuje matný povrch pleti.

Nebo Lancome Teint Miracle je inovativní rozjasňující základový make-up sjedncující barevný tón pleti, vytváří přirozený vzhled. Obsahuje UV filtr SPF 15, který chrání před agresivními škodlivými vlivy životního prostředí. Díky nové technologii AURA - INSIDE perfektně rozzáří pleť, dodá ji energii a živost.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil