Jak si vybrat kvalitní notebook podle účelu a parametrů

15. květen 2011

Notebook už dneska není až tak drahá záležitost. Z původně luxusního zboží se stal každodenní pomocník a na trhu je nyní opravdu hodně typů s různým hardwarovým vybavením.

Levné notebooky už nejsou nedostupné zboží, naopak nabídka je stále větší. Z dříve spíše luxusního produktu s názvem notebook se jednoduše stalo rychloobrátkové zboží. Výrobci tento produkt dělí do čtyř, pěti i více kategorií a ceny mezi modely v každé kategorii se liší i o desítky procent.

Doporučit konkrétní model je však obtížné. Nabídka se totiž extrémně rychle mění. Průměrná prodejní doba nejběžnějších notebooků je pět až šest týdnů, pak přichází lehce modifikovaný model s jiným označením.

Uživatel se navíc snadno ztratí v desítkách termínů, které přístroj popisují. Problémem je i to, pokud prodejce dostatek technických informací neposkytne a prodává zboží pouze jako notebook. I drobné nuance ve vybavení mohou znamenat velký rozdíl v práci s notebookem i v jeho ceně.

Proto je vhodné se obracet na kvalitního obchodníka, a toho často najdeme na internetu. Doporučuje se takový e-shop, který poskytuje vyhledávač.

Vybrat si notebook podle výrobce, barevného provedení, typu procesoru, označení procesoru, velikosti operační paměti, typu operační paměti, úhlopříčky displeje, rozlišení displeje, povrchu displeje, dotykového displeje, kapacity HDD, rychlosti otáček HDD, grafické karty, označení grafického čipu, optické mechaniky, čtečky paměťové karty, wi-fi karty, LAN karty, 3G modulu, bluetooth, samostatné numerické klávesnice, zvukové karty, TV tuneru, webkamery, USB portu, FirWire, eSATA, sériového portu COM, baterie či hmotnosti je opravdu složité. Ale na e-shopu Anacomp.cz to je ale snadné. Stačí si parametry naklikat do připravených formulářů a systém nám vyhledá přesně ty notebooky, které hledáme.

Notebook a netbook

Také je dobré vědět, že na trhu je několik typů notebooků a že levné neznamená nutně špatné. Nejnižší patro nabídky přenosných počítačů tvoří netbooky. K jejich poznávacím znamením patří malý výkon, malé rozměry a nízká cena.

Tam, kde notebook nahrazuje stolní počítač, se lépe hodí přístroje s úhlopříčkou kolem patnácti palců. Jejich cena rapidně klesla ve srovnání s tím, za co se v této kategorii platilo před pár lety.

I notebook za patnáct tisíc dokáže méně náročným uživatelům sloužit k naprosté spokojenosti několik let. Dostatek operační paměti a dvoujádrový procesor zvládnou webové aplikace nebo náročnější softwarové balíky. Ovšem pro náročné hry nebo střih videa ve vysokém rozlišení se nehodí. Chybí mu v podstatě dvě věci: výkonná grafická karta a větší obrazovka.

Hmotnost kolem jednoho a půl kilogramu, obrazovka velikosti 13,3 palce a dlouhá výdrž baterie. Tak lze charakterizovat ultrapřenosné notebooky, které se od netbooků příliš neliší vzhledem, zato je dokonale předčí výkonem a pohodlím díky o něco větším rozměrům.

Web na své úvodní stránce dále nabízí další zboží, jako elektro a PC sestavy, PC komponenty, periferní příslušenství, software, další elektroniku, herní konzole, navigace, digitální foto, telefony či digitální televize.

[Nahoru ↑]

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář

Reklama

Máte k článku co říci? Podělte se s námi o svůj názor!

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!Top zprávy

Pražská zubní ordinace, kde vám budou věnovat náležitou péči

Pražská zubní ordinace, kde vám budou věnovat náležitou péči

28/8 / Show / PR. Jak poznat toho správného zubaře? Pokud se vám zdá, že vám váš stomatolog nevěnuje náležitou péči, možná je na čase se poohlédnout jinde. Jak by měla vypadat taková správná preventivní prohlídka?


Češi vyráží na prodloužené víkendy plné relaxace stále častěji

Češi vyráží na prodloužené víkendy plné relaxace stále častěji

18/8 / Česko / PR. Kvůli nejisté finanční situaci spousta Čechů nakupuje dovolenou prostřednictvím slevových portálů. Stále častěji jsou upřednostňovány tuzemské destinace před zahraničními. A když už se Češi rozhodnou pro delší dovolenou v zahraničí, volí Slovensko, Rakousko, Itálii a Německo.


Pojeďte s Holbou do pivního ráje

Pojeďte s Holbou do pivního ráje

10/8 / Média / PR. Letní prázdniny se přehouply do druhé poloviny a teploty stále překračují hranici 30 °C. Odborná veřejnost hlásá, že je důležité dodržovat přísun tekutin. Ale každý si pod tekutinou představuje něco jiného. Někdo rád obyčejnou vodu, někdo rád dobré pivo.


Specialista na hutní materiály AC Steel

Specialista na hutní materiály AC Steel

10/8 / Show / PR. Leská ocel, válcovaná ocel či nerezová ocel. To jsou hutní materiály, jež mají široké upotřebení v nejrůznějších oblastech, od průmyslu až po stavebnictví. Hledáte-li odborníka na tento segment, který se zabývá prodejem, skladováním a distribucí, bude to společnost AC Steel.Přidejte se na Facebooku!