Jak si udržet vztah a otestovat si jeho pevnost

20. červen 2011  MediaShow.cz   Lifestyle  8605 zobrazení  646 slov

Vztah mezi mužem a ženou nebývá jednoduchý. Pomoc s poznáním případné partnerské krize může i test lásky a jednoduchá pravidla.

Udržovat dlouhodobě partnerský vztah je poměrně složité a oba partneři by se o něj měli vzájemně starat. Zejména ženy často řeší, zda mají zůstat s partnerem či nikoliv.

Reklama

Po několika letech společného soužití s partnerem si mnoho lidé uvědomí, že již nežijí spolu, ale vedle sebe. Také se objevují ty pocity, že jejich partner není takový, jak ho viděli v minulosti. Že už spolu nemají milostný nebo partnerský vztah, ale účelový vztah - jsou spolu i ze zvyku.

Nejčastějsími nešvary "umírajícího vztahu" jsou projevy lhostejnosti, nedostatku něhy, málo pozornosti, nedostatku času na toho druhého a netečnost.

Partneři už si neposílají zamilované sms, muž už neskládá zamilované básničky. Vzájemná láska je trochu slabší a zašlá.

Pokud si partneři uvědomí včas vztahovou krásu, měli by ji řešit. Pro začátek si lze udělat například jednoduchý test lásky, který může naznačit, jak na tom jste.

Pro zachování partnerství a jeho rozvíjení je vhodné dodržovat určité "rituály", které vzájemnost páru posilují. Důležitá jsou především gesta, a to zejména pro ženy: pohlazení, polechtání ve vlasech, objetí, letmé polibky, držení se za ruku. Je to zvláštní řeč mezi dvěma zamilovanými lidmi mající k sobě hlubší city.

Jak udržovat vztah

Pokud se nechcete dostat do partnerské krize, pokuste se řídit několika jednoduchými radami. Zejména projevujte city. Nebojte se slovně projevovat a vyslovovat: potřebuji tě.

Dále je potřeba partnerovi naslouchat, to mají rády opět zejména ženy. Vyslechnout si partnerovy starosti, těžkosti či trápení. Je důležité dávat na jevo, že partner je důležitým člověkem.

V žádném případě partnera nesmíte kompromitovat a vysmívat se mu. Vyvarujte se toho hlavně na veřejnosti. Vzájemnou důvěrou to může hodně otřást. To, co se vám nelíbí, si vyříkejte mezi čtyřma očima.

Je krásné, když oba partneři činnosti dělají společně a jsou často spolu. Avšak je nutné si dopřát volnost. Někdy se tomu říká i vzájemná tolerance.

Ke vztahu patří i hádka. Je to přirozené a výměna názorů často vztahu přinese víc užitku než mlčení a tutlání problémů a výtek. Naučte se ale pohádat tak, abyste spolu velmi brzy zase začali mluvit.

Každý z partnerů má nějaké slabosti. Jsou ty, které se moc tolerovat nedají. Ovšem je vhodné alespoň některé vzájemně tolerovat. To, co ženy po mužích často vyžadují, je nezanedbaný vzhled. Ten je důležitý pro udržení erotického napětí.

A každý vztah by měl mít i dlouhodobé cíle. Oba partneři mají mít společné plánování. Pocit štěstí pak získají, když nějakého cíle společně dosáhnou.

Aby vztah nezkrachoval, vyvarujte se nevěry. Je to základní poučka, o které se píše snad všude. Pokud se tak už stane, neztrácejte nervy a pokuste se s chladnou hlavou tuto nepříjemnost řešit.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x