Jak pečovat o gelové nehty

12. březen 2011  MediaShow.cz   Lifestyle  6191 zobrazení  297 slov

Ženy si často pořízují gelové nehty. Avšak je o ně nutné pečovat kvůli zabránění zbytečných komplikací.

Jak pečovat o gelové nehtyJak pečovat o gelové nehty

Je důležité naslouchat radám od profesionálů, kteří gelové nehty vytvořili. Pokud hodně pracujete manuálně, šetřete vaše gelové nehty. Dobré je používat rukavice, které zabrání poškození.

Reklama

Každý den ruce natírejte krémem čí mlékem, dobré jsou prostředky z aloe vera. Rovněž by se gelové nehty měly určitě pravidelně lakovat a zároveň používat tzv. top coat, který celkově prodlouží trvanlivost gelových nehtů

Co se týče pilování gelových nehtů, zde zásadně používejte velmi jemný pilník a hlavně se doporučuje pilovat pouze jedním směrem. Nepohybujete pilníkem ze strany na stranu, protože by se gelové nehty mohly začít třepit a lámat

Tipy na pěkné gelové nehty

Zamezte vzniku záděrů a popraskané kůži. Gelové nehty by se rozhodně neměly okusovat. Dávejte si pozor při sportu. Takové plavání v bazénu nehtům jistě nevadí, ale například bowling nebude to pravé. Pozor na zlomení nehtů. Není to příjemné.

Dávejte si pozor, některé chemické prostředky mohou způsobovat alergi. Pak je nutné vyhledat lékaře, aby se předešlo komplikacím. Drobné problémy si můžete upravit samy, ty větší nehte raději na manikérce.

Doplňování gelových nehtů je individuální, u někoho stačí jít na doplnění za 4 týdny, někdo musí jít už za 3 týdny. Gelovým nehtům by nemělo ani vadit mytí nádobí, důležité je potom si je řádně očistit a vysušit.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x