Jak pečovat a zregenerovat suchou pleť

1. červen 2011  MediaShow.cz   Lifestyle  2667 zobrazení  339 slov

Pečovat o suchou pleť už v mládí je důležité. S přibývajícím věkem vznikají suché vrásky a pleť se také stává více citlivou.

Suchá pleť trápí mnohé ženy. Je způsobována nedostatečným vytvářením kožního mazu, ztenčování vrstev pokožky a jejím pnutím. Pokožka tak má poškozenou strukturu.

Reklama

Abychom tomu zabránili, je vhodné jako prevenci používat produkty jako je kosmetika pro suchou pleť. Přípravky obsahují regenerační a výživné složky, dále obnovující ingredience - jako jsou vitamíny rozpustné v olejích (E, A) a mastné kyseliny, proteiny či ovocné kyseliny.

Na trhu je mnoho přípravků pro péči o suchou pleť. Například výrobky z řady pleťové kosmetiky Alcina dokáží efektivně dodat pleti vysoký obsah tuku a vlhkosti, a tím vytvořit účinnou ochranu proti vnějším vlivům.

Jen speciálními přípravkami kůži nepomůžeme. Rovněž je důležité správné čištění a dodržování životosprávy. Vhodnými přípravky na čištění suché pleti jsou například hydratační pleťová mléka. Ta obsahují bambucké máslo, kokosové mléko nebo aloe vera. Určitě je vhodný i peeling, který šetrně odstraňuje odumřelé buňky a zjemňuje pokožku.

O pleť by se nejen žena měla starat od útlého mládí. S přibývajícími roky totiž začíná přibývat suchých vrásek a pleť se stává velmi citlivou. Často se šupí a červená, což je to způsobeno velmi tenkou vrstvou ochranného pláště kůže.

Suchá pleť je charakteristická především svěděním, zarudnutím, pálením, šupinkami a je citlivá na změny teploty. Další komplikací je, že u suché pleti je snížena produkce kožního mazu a pokožka ztrácí vlhkost. nepříjemností je také to, že se loupe, je napjatá a praská.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x