Jak najít snadno a rychle novou práci či brigádu

28. únor 2012  MediaShow.cz   Lifestyle  2401 zobrazení  533 slov

Hledání nové práce nebo brigády je složité a mnohdy i na psychiku náročné. Naštěstí ale existují možnosti pro snadnější vyhledávání pracovních nabídek.

O tom, jak si najít práci, přemýšlí stále více lidí. Přestože se může zdát, že najít vhodnou nabídku může být složité, naštěstí jsou možnosti, které to mohou usnadnit.

Reklama

Nejprve je nutné, aby si uchazeč o práci či brigádu ujasnil, kde ji bude hledat. Možností je několik - noviny, inzertní týdeníky, nástěnky, pracovní nabídky na úřadu práce nebo internet. Právě ten se stává stále více vyhledávanější, resp. specializované pracovní portály.

Na úvod hledání by si každý měl ujasnit, jaké má cíle a jaké jsou možnosti. Rozhoduje vzdělání, pracovní zkušenosti a kvalifikace. Také je nutné se rozhodnout, zda chce zájemce pracovat v místě bydliště či bude dojíždět.

Při hledání zaměstnání je rovněž důležité si uvědomit obor a konkrétní pracovní zařazení. To jsou základní kritéria výběru. Pokud je všechno toto ujasněno, stačí se "pustit do práce".

Jak najít práci

Hledání vhodného zaměstnání či brigády začíná například na internetu. Na něm je mnoho pracovních portálů, třeba proJobs.cz. Ty každý den zveřejňují desítky inzerátů mnoha oborů v různých regionech. Výhodné je se pravidelně vracet a sledovat, zda nepřibývají nové nabídky práce.

Uchazeč by měl sledovat jen ta zveřejňovaná volná místa, která odpovídají představám. Také by se měl orientovat na ty pracovní portály, které se snadno ovládají. Je totiž logické, že už tak nepříjemná činnost, jako je hledání práce, potřebuje být alespoň v něčem snadná. Myšleny jsou tak funkce jako lokalita, dojezdová vzdálenost, obor, pozice, informace o firmě.

Pokud uchazeč zjistí, že některé inzeráty jsou na okraji zájmu, je lepší je vyřadit, než na ně odpovídat. Ušetří se tím tak čas.

Další možností je zvolit opačný způsob - nabídnout sám sebe. Mnoho volných míst se vůbec ve formě inzerátu neobjeví, firmy je obsazují na základě životopisů, které mají k dispozici.

Vhodnou možností je se zaregistrovat se a založit si vlastní životopis na internetu. Personalisté, které životopis zaujme, se často ozvou s vlastní nabídkou.

Sledujte, kdo se ozve

Zajímavou novinkou je uživatelská funkce možnost se zaregistrovat a sledovat, jací zaměstnavatelé mají o profil zájem. To je služba například portálu proJobs.cz.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil