Jak fungují online půjčky a na směnku

13. červen 2011  MediaShow.cz   Lifestyle  1995 zobrazení  594 slov

Nabídka na půjčku se objevuje na každém kroku. Rychlé a snadné online i třeba na směnku je však vhodné důkladně promyslet.

Dostat se do finančních potíží bohužel není v současné době nijak nereálné. Stále rostou ceny zboží i služeb. Objevují se situace, které je nutné řešit větším finančním obnosem. Pokud jej nemáme, musíme si půjčit.

Reklama

Nemusíme za každou cenu do banky. Stačí si o půjčku požádat z domova, a to prostřednictvím internetu. Online půjčka je poměrně efektivní a pro svoji jednoduchost často vyhledávaná. Ovšem kvůli tomu, že je většinou nabízejí nebankovní společnosti, může být riziková.

Vysvětleme si ve stručnosti princip takovýchto půjček. Obvykle se zařizují prostřednictvím formuláře nacházející se na stránkách společnosti, které půjčky poskytují. Žadetel pak pouze vyplní své údaje a požadovanou částku do formuláře, který odešle.

Po nějakém čase přijde odpověď a pokud se žadateli půjčka schválí, do několika dnů mu přijdou peníze. A to formou poštovní poukázky. Je také dobré vědět, že při online půjčce si nelze ověřit poměrně hodně věcí o žadateli, takže nemůže čekat příliš velké částky.

Pro poskytovatele jsou de facto anonymní žadatelé i hodně rizikový, takže si účtují vysoký úrok. Ten může dosahovat i desítek procent. Na to by žadatel o půjčku měl myslet a propočítat si, zda se mu taková půjčka vyplatí. Pokud si chcete více přečíst o této tematice a navštivte specializovaný web o půjčkách.

Půjčka na směnku

Existuje mnoho typů půjček a pro různé cílové skupiny. Jednou z nich jsou například půjčky zajištěné směnkou. Opět se jedná o půjčky hlavně u nebankovních institucí.

Směnka je totiž jeden z nejjednodušších dlužních úpisu. Půjčky bez registru a na směnku jsou opět snadné k vyřízení a cesta od podespání k penězům není dlouhá. Obvykle na tento typ půjček žadatel získá od 10 do 500 tisíc korun.

Půjčka na směnku ale není bez rizika, naopak je nutné být opatrní. Mohlo by se stát, že narazíte na podvodníka. Je proto vhodné oslovit několik společností a dotazjte se na výši úroku.

Tento úrok je nutné si velmi dobře propočítat a oslovit jen ty společnosti, které mají nejmenší úročení. Také si dobře přečtěte směnku než ji podepíšete.

Vždy si ale uvědomte, že půjčka se musí splácet. Pokud nebude splácena, je snadné se dostat do velkých problémů. Také je vhodné se vyvarovat stále častější metody, kdy se půjčka splácí jinou půjčkou. Od techto půjček neodrazjeme, mají své opodstatnění a mohou pomoci v tíživé situaci.

Pokud ale potřebujete půjčku účelovou, to znamená na bydlení, opět se podívejte na specializovaný web, který je popisuje. Jistě lze najít lepší a levnější variantu.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil