Jak funguje půjčování aut v hlavním městě

28. květen 2011  MediaShow.cz   Lifestyle  2306 zobrazení  392 slov

Půjčit si auto není nic špatného. Proto jsme vyzkoušeli jednu autopůjčovnu a s vozidlem prožili dva dny.

Rozhodli jsme se vyzkoušet, jaké to je, když si půjčíme auto. Zaujala nás jedna pražská autopůjčovna a řekli si, že si uděláme víkendový výlet.

Reklama

Nejprve jsme se rozhodovali podle internetových stránek, které nám nabídli dost vyčerpávajících informací. Upoutala nás široká nabídka vozů, které si můžeme půjčit. Vozový park je složen z malých, ale i velkých aut; dokonce nechybí minibusy. Podle toho, jaký typ auta chceme, se liší cena. Důležité je rovněž vědět, na jak dlouho si automobil chceme vypůjčit.

I když se to nabízelo, tentokrát jsme dali přednost místo luxusním vozům klasice - autopůjčovna Škoda. Protože máme rádi osobní kontak, zavolali jsme na rychlý kontakt. Domluvili jsme si detaily: které auto požadujeme, zda si jej vyzvedneme nebo má k nám být přivezeno, na jak dlouho si vůz půjčíme.

Když jsme si vše ujasnili, požádali jsme o rezervaci vozu a termínu. Jak jsme se dozvěděli, neplatíme nic za přistavení či vyzvednutí auta kdekoliv po Praze, tak jsme toho využili. Ještě jsme se informovali, za jakých podmínek si auto můžeme půjčit a bylo nám doporučeno, ať si na webu přečteme všeobecné podmínky, abychom věděli co a jak.

Samozřejmě jsme za auto zaplatili a my využili platbu kreditní kartou. V pátek odpoledne jsme si pak ve smluvený čas vyzvedli auto a hurá na víkend. Nádrž byla plná a až budeme auto vracet, opět ji musíme za vlastní peníze doplnit benzínem.

Po víkendovém cestování jsme jeli auto vracet do autopůjčovny. Přijímací technik vše zkontroloval, neshledal žádné závady. Po vyřízení formalit jsme se rozloučili. Žádný karambol jsme a autem neměli a rovněž vozidlo nám nevypovědělo službu.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x