Inspirujte se mnoha druhy vánočního cukroví

13. listopad 2012  MediaShow.cz   Lifestyle  3266 zobrazení  435 slov

I letos by nemělo chybět vánoční cukroví. Je jich mnoho druhů a lze se inspirovat pro vánoční pečení.

Představit si Vánoce bez cukroví umí asi málokdo. Je to nutná součást nejen štědrovečerního jídelníčku jako bramborový salát s kaprem. Hospodyňky ale určitě každý rok přemýšlí, jaké cukroví upéct.

Reklama

Cukroví by mělo být především chutné, ale i - podle možností - zdravé. V současné době se peče i cukroví pro diabetiky. K dispozici je také bezlepkové cukroví.

Ženy často vyhledávají recepty na vánoční cukroví. Nabízejí je nejen klasické kuchařské knihy, ale také časopisy a v posledních letech i weby.

Tradiční cukroví

Právě na nich se lze dočíst receptury pro vánoční cukroví mnoha rozličných druhů jako je např. Anýzové cukroví, Arašídové cukroví, Bílkový chlebíček, Celozrnné košíčky, Celozrnné linecké cukroví, Citronové cukroví, Išelské dortíčky, Kokosky ze salka či Kokosové rohlíčky.

Mezi stálice patří Linecké cukroví, Linecké košíčky, Makové cukroví, Ořechové linecké, Ořechové rohlíčky, Ořechové trubičky nebo Pařížské rohlíčky. Oblíbené jsou samozřejmě různé Perníčky či Plněné ořechy.

Vánoční cukroví jsou typické sněhové pusinky, strojkové cukroví, štafetky, skořicové cukroví, šlehačkové cukroví, vanilkové rohlíčky nebo vínové cukroví a vločkové cukroví.

Zdravé cukroví

Stále častěji je populární i zdravé vánoční cukroví. Oblíbeny jsou zejména Banánové kuličky, Celozrnné košíčky, Celozrnné linecké cukroví, Citronové tyčinky, Jáhlové kuličky, Mrkvové koláčky, Perníčky ze žitné mouky, Rohlíčky s ovesnými vločkami, Rozinkové hrudky s čokoládou, Sójové suky, Zdravé vanilkové rohlíčky nebo Vločkové cukroví.

Diabetické cukroví

Cukroví mají rádi i diabetici, avšak zapomínat by neměli na svoji dietu. Naštěstí je mnoho dia receptů. Pochutnat si tak lze na DIA rafaelo, Fíkovém salámu, na Lineckém cukroví, Lískovém pečivu, Marokánkách, Medových trubičkách, Rozinkových srdíčkách, Vanilkových rohlíčkách nebo Vločkovém cukroví.

Mnoho dalších receptů na vánoční cukroví lze najít na specializovaném webu vanoce-silvestr.cz.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x