Hromadné slevy jsou stále více populárnější

20. únor 2011  MediaShow.cz   Lifestyle  2209 zobrazení  399 slov

Na webu jsou desítky slevových serverů nabízející nejrůznější zážitky. Vysvětlíme si princip kolektivního nakupování s ohledem na agregátor slev.

Jídlo, pobyty, zážitky, kursy, jízdenky či služby jako epilace, depilace nebo liposukce. Dnes už snad skoro vše míří na slevové servery, neboť Češi mají slevy rádi. Proto na internetu vznikly desítky webů, které jsou prostorem pro kolektivní nakupování. Oblíbené jsou ale projekty, které sdružují jednotlivé nabídky z různých serverů na jednom místě.

Reklama

Princip těchto speciálních internetových obchodů je v tom, že nabízejí zboží a služby dalších firem s velkými slevami. Nejčastěji v rozmezí 40 až 80 procent, někdy ale ještě vyšší.

Kouzlo hromadné slevy tkví v tom, že podmínkou získání takové slevy je, aby se v určeném časovém limitu (zpravidla jeden až dva dny) k nabídce přihlásilo minimálně stanovené množství lidí. Pokud se nepodaří minimální počet naplnit, po vypršení limitu se nabídka uzavře a žádná transakce se neuskuteční. V opačném případě získají všichni uchazeči, kteří si zboží objednali, svůj slevový kupon.

Na trhu existují samostatné slevové weby. Takový slevomat ale nabízí vždy jen omezené množství nabídek, neboť nemůže postihnout celý trh. Proto je možná výhodnější využívat agregátor slev, který sdružuje desítky slevových webů na jednom místě.

Slevový rozcestník

Jedním z nich je slevový server. Na homepage si můžeme vybrat město, ve kterém chceme využít nějakou slevu. Ty se také liší počtem aktivních nabídek. Můžeme si dokonce vybrat i kategorii, která nás zajímá. Tím je myšleno např. jídlo, krása, adrenalin, relaxace, pobyty či sport a dokonce i zboží.

A po zvolení města se nám postupně seřadí jednotlivé nabídky z jednotlivých slevových webů. Pak si stačí vybírat a kliknout na námi zvolenou nabídku. Z rozcestníku se pak dostaneme na konkrétní web, na kterém si už službu za slevu objednáme a zaplatíme. Přijde nám voucher a pak už stačí zajít za poskytovatelem slevy a námi vybraný produkt využít.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil