Elektronické cigarety začínají být kuřáky více oblíbené

24. září 2012  MediaShow.cz   Lifestyle  2113 zobrazení  345 slov

Bez kouření se mnoho lidí neumí obejít. Je ale možné se vyhnout škodlivému dehtu a regulovat si nikotin nebo postupně se i odnaučit kouřit.

Elektronické cigarety začínají být kuřáky více oblíbenéElektronické cigarety začínají být kuřáky více oblíbené

Elektronická cigareta se skutečně stává u kuřáků stále více vyhledávanou, a to pro své vlastnosti. Mezi ty nejzákladnější patří možnost kuřáka si redukovat dávku nikotinu podle potřeby. A hlavně v této cigaretě není žádný dehet ani oxid uhelnatý.

Reklama

Je zřejmé, že elektronická cigareta není klasickou cigaretou. Tu právě nahrazuje a přestože kuřák dostává svoji návykovou dávku, nemá "destrukční" účinky jako klasická cigareta. Z toho vyplývá "zdravé" kouření.

Cigareta bez kouře

Samozřejmě elektronickou cigaretu ocení i kuřákovo okolí. Z cigaret totiž není cítit typický kouřový zápach. Navíc kuřák uštří hodně peněz, toto kouření je levnější. Další nespornou výhodou je možnost kouření na místech, kde to u klasické cigarety je zakázáno.

Tyto elektronické cigarety jsou také vhodné pro odvykání kouření. Dávky nikotinu si lze upravovat a množství postupně snižovat. Další předností je možnost si vybírat z různých ovocných příchutí. Také jsou k dispozici kromě různých druhů i různé velikosti.

Jak elektronická cigareta funguje

Pro ty, kteří nevědí, jak elektronická cigareta funguje, stručný popis. Cigareta je složena ze dvou kusů, z nikotinové náplně a z diody, která simuluje rozžhavení cigarety. Cigareta funguje podobně jako klasická. Stačí ji vložit do úst a začít ji nasávat. Vzduch vede přes inhalátor, který uvolňuje nikotin.

Kuřák nasává v podstatě jen páru a nevdechuje ani nevydechuje zdraví škodlivý kouř, tedy žádný dehet. Elektronická cigareta obsahuje aromatické náplněno nikotinem od 6 do 25 mg. Jedna náplň vydrží cca 150 – 220 potáhnutí, což je asi 15 cigaret.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x