Elektronická cigareta se stává hitem mezi kuřáky

9. listopad 2012  MediaShow.cz   Lifestyle  1813 zobrazení  347 slov

Elektronická cigareta je nový způsob kouření bez škodlivého dehtu. Navíc kuřák neobtěžuje neexistujícím kouřem své okolí.

Elektronická cigareta se stává hitem mezi kuřákyElektronická cigareta se stává hitem mezi kuřáky

Elektronická cigareta se více stává oblíbenější u kuřáků, kteří se chtějí odvykat kouřit či pro své zdraví přece jen něco udělat. Tento nový typ cigarety je zajímavý i tím, že má vlastnosti, které jsou u kuřáků vnímány pozitivně.

Reklama

Velkou předností elektronické cigarety je totiž možnost redukování dávek nikotinu podle kuřákovy potřeby. Navíc z tohoto typu cigarety se neline v kouři dehet ani oxid uhelnatý.

Výhody elektronické cigarety

Vzhledem k tomu, že elektronická cigareta není klasickou cigaretou, nemá tak velké škodlivé účinky jako klasická tabáková cigareta. Tu právě nahrazuje tato elektronická cigareta, a to i přesto, že dkuřák dostává svoji návykovou dávku. A ještě jednu významnou přednost cigareta má, neline se z ní kouř. Tím pádem kuřák neobtěžuje své okolí.

Další výhodou s absencí kouře je, že z elektronické cigarety není cítit typický kouřový zápach. Dalším plus pro kuřáka je i možnost kouření na místech, kde je to u klasické cigarety zakázáno.

Jak již bylo naznačeno, elektronické cigarety jsou rovněž ideální pro odvykání kouření. Dávky nikotinu si lze upravovat a množství postupně snižovat. Stále více jsou oblíbeny i různé druhy ovocných příchutí.

Princip elektronické cigarety

Princip elektronické cigarety je založen na tom, že se skládá ze dvou částí - z nikotinové náplně a z diody, která simuluje rozžhavení cigarety. Jinak funguje na stejném principu jako klasická cigareta.

Předností pro kuřáka je zejména to, že nasává prakticky jen páru. Nevydechuje tak škodlivý kouř. A pro zajímavost: Jedna náplň vydrží cca 150 – 220 potáhnutí, což je asi 15 cigaret.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil