Detoxikační dieta pomáhá účinně hubnout

25. září 2012  Roman Beneš  Lifestyle  1816 zobrazení  444 slov

PR. Součástí životního stylu je také péče o tělo. Při snaze udržet si štíhlou linii pomáhá detoxikační dieta.

Součástí životního stylu je také péče o tělo. Štíhlá linie je pro mnoho lidí velmi důležitá. Nejde však jen o to vypadat dobře, štíhlá postava bez přebytečných kil je podstatná také z hlediska zdraví. Dnešní populace žije velmi nezdravě, nadváhou trpí prakticky každý druhý obyvatel České republiky. S odstraňováním kil pomáhají různé diety, jednou z nich je také takzvaná detoxikační dieta.

Co je detoxikační dieta

Detoxikační dieta má za cíl nejen snížit tělesnou hmotnost, člověku pomáhá také se zbavit všech škodlivých látek, které jeho tělo v minulosti přijalo. Dieta je založena na tom, že jsou z potravy vyjmuty látky, které mohou způsobovat nesnášenlivost. Typicky se jedná o mléčné výrobky, pšenici, samozřejmě je pak také potřeba snížit příjem umělých sladidel a cukrů. Člověk by se měl během detoxikační diety vyhýbat i alkoholu, kofeinu a různých míchaných nápojů. Naopak je důležité, aby se tělu dostávaly všechny potřebné vitamíny, nejlépe z ovoce a zeleniny. Chybět by neměly ani proteiny. Velmi důležitý je zejména přísun vitamínu C.

Čemu se během detoxikační diety vyhnout

Každý všeobecný lékař, s nímž se budete o dietě radit, vám doporučí, abyste nejedli potraviny, o nichž víte, že vám nedělají dobře, případně máte dojem, že je špatně snášíte. Kdo například trpí určitými alergiemi či zažívacími potížemi po určitých potravinách a v nich obsažených látkách, měl by se jim během detoxikační diety vyhnout velkým obloukem. Detoxikační dieta není otázkou několika málo dní, obvykle trvá několik týdnů, přičemž zejména první týden by měl být skutečně přísný.

Kvalitní dieta pomáhá účinně hubnout. Je však potřeba mít na paměti, že během jakékoliv diety ( tedy nejen té detoxikační) by neměl člověk trpět hlady. Mnozí lidé k dietě přistupují tak, že skoro nejí. To je velmi špatné řešení, které může mít za následek vleklé a závažné zdravotní problémy.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil