Co to je cílevědomý koučink? Pomůže nová škola koučinku Motiv P

29. září 2013  MediaShow.cz   Lifestyle  1919 zobrazení  489 slov

PR. Vysoce kvalitní koučink, který respektuje byznys realitu a vychází z relevantních psychologických teorií. To je cílevědomý koučink, který vychází z kognitivně behaviorální psychologie, existenciální analýzy, ale také ze systémové dynamiky a dalších inspirací.

Motov P je agentura, která provozuje školu koučinku. Foto: Motiv PMotov P je agentura, která provozuje školu koučinku. Foto: Motiv P

Tak přesně tohle nabízí Motiv P. Agentura, která už v únoru 2014 otevírá čtvrtý běh školy koučinku. A to speciálního cílevědomého.

Přestože je v dnešní době skutečně hodně koučinků, škola Cílevědomého koučinku se vyznačuje především svou orientací na cíl a na uvědomování si tohoto cíle. Koučink proto lektoří Motiv P vymezují jako metodu se všemi svými možnostmi, ale také limity.

Teoretický základ

Samotný koučink není pro Motiv P žádnou novinkou. Koučové mají bohaté zkušenosti jak z oblasti individuálního, tak i skupinového koučinku, především pak z oblasti managementu a business prostředí.

Cílevědomý koučink vychází především z kognitivně behaviorální psychologie profesora Aarona Becka. Jde o jeden z nejrozšířenějších psychologických a psychoterapeutických směrů. Protože koučink ale není žádnou terapií, ani kognitivně behaviorální přístup není zaměřený na intrepretace minulosti, avšak ba budoucnost. Je zaměřený na to, co opravdu můžeme podporovat.

Uchazeči a přínosy

Koučink směřuje k tomu, aby člověk zvládal lépe úkoly a využíval při jejich řešení svůj potenciál. Cílevědomý koučink je připraven především pro lidi, kteří mají nějakou manažerskou praxi nebo při práci s lidmi.

Co je koučování? Koučování můžeme dále vymezit jako jeden ze způsobů vedení lidí. Leckdy do koučování patří i rada. A protože se pohybujeme v oblasti byznys prostředí, koučové se zaměří na určité cíle a na určité výsledky.

Způsob výuky

Škola koučinku během dvou let uskuteční celkem osmnáct celodenních setkání, která proběhnou každé dva měsíce. Zároveň je v kognitivně behaviorálním přístupu velmi důležité mezidobí mezi setkáními.

Kromě toho, že si "skorokoučové" budou prakticky zkoušet to, co se již naučili, bude tento čas také vyplněn řadou virtuálních kurzů, kazuistikami, supervizemi a  konzultacemi, které mohou probíhat na dálku. Jeden kurz je do výše maximálně 14 lidí.

Bližší informace v Motiv P

Komerční sdělení

 

 

 

 


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil