Cartridge do tiskárny: Správné plnění zásobníku do inkoustové tiskárny

22. červen 2013  MediaShow.cz   Lifestyle  2255 zobrazení  540 slov

PR. V inkoustových tiskárnách se používají cartridge. Důležité je vědět, jak se o cartridge starat.

Cartridge do tiskárny jsou důležité. Foto: archiv cs.wikipedia.orgCartridge do tiskárny jsou důležité. Foto: archiv cs.wikipedia.org

Abyste mohli plně využívat svoji inkoustovou tiskárnu u počítače, je nutné kontrolovat stav její cartridge. Nová cartridge sice po nějakou dobu vydrží, nicméně po čase je potřeba ji obnovit.

Opětovné plnění cartridge se provádí velmi snadno. Tím, že je možné ji opětovně plnit, dochází k výrazné úspoře finančních prostředků a v neposlední řadě také k menšímu zatěžování životního prostředí.

Správné plnění cartridge

Plnění cartridge byste měli provést ve chvíli, kdy ještě není plně vypotřebován veškerý inkoust. Jedině tak zajistíte, že kvalita tisku bude neustále dobrá a nebudou v tisknutých dokumentech vznikat prázdná místa. Pakliže je už inkoustová cartridge zcela prázdná, je vhodné ji naplnit okamžitě.

Pokud tak totiž neučiníte, může se snadno stát, že dojde k zaschnutí inkoustu v tryskách. To poznáte po naplnění, kdy tisk nebude tak kvalitní, jak se očekává.

Důležité je si říci, jak často lze cartridge plnit, než bude zapotřebí pořídit zcela novou. Nelze to říci zcela jednoznačně, ovšem platí zde obecná poučka, že její opotřebení poznáte jednoduše podle toho, že i po naplnění nebude tiskárna tisknout s dostatečnou kvalitou.

Co ovlivňuje životnost cartridge

Životnost cartridge ovlivňuje hned několik faktorů. Především se na ní projevuje to, jakým způsobem s ní nakládáte.

Životnost se logicky zkracuje ve chvíli, kdy ji používáte, aniž by v ní byl dostatek inkoustu. Čištění trysek násilnou formou také příliš neprospívá její dlouhověkosti, projeví se to na snížené kvalitě tisku.

Pro životnost cartridge je vhodné také její pravidelné používání tak, aby nedošlo k zaschnutí inkoustu v tryskách. Ideální tak je, pokud tiskárnu používáte každý den. Inkoustové tiskárny jsou tak vhodné zejména do kanceláří firem.

Když už je zmínka o kanceláři, možná vás zajímá, jak lze ušetřit za pronájem sídla. Pakliže netrávíte ve firmě moc času, nevyplatí se investovat do klasické kanceláře, jejíž pronájem stojí hodně peněz. V tomto případě je mnohem efektivnější virtuální pronájem sídla firmy. Ten zajišťuje společnost onlineinvest.sk, která vám také pomůže v případě, že nevíte, jak založit sro.

Komerční sdělení


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x