Bez znalosti cizích jazyků se dnes neobejdeme

22. únor 2011  MediaShow.cz   Lifestyle  1707 zobrazení  351 slov

Umět cízí jazyk je v dnešní době vzhledem k požadavkům zaměstnavatelů téměř nutnost. Je tedy důležité se učení věnovat a námi zvolený jazyk neustále procvičovat.

Už jste si toho určitě také při pročítání inzerátů všimli. Skoro každý zaměstnavatel si klade podmínku, aby jeho zaměstnanec uměl cizí jazyk. Většinou se jedná o angličtinu, případně o němčinu nebo francouzštinu. Avšak ti, kteří umí i jiné, pro český pracovní trh specifičtější jazyky, jsou také žádaní.

Reklama

Jazykové kurzy dnes už standardně probíhají na základní škole. Nejmladší generace tak získává velký náskok oproti těm starším, kteří intenzivní výuku na škole ještě nezažili. Dále na středních školách a gymnáziích probíhají výuky cizího jazyku a samozřejmě dále na univerzitách.

České školství ale v tomto ohledu na tom ještě není tak dobře, aby se jazyk dal bezproblému naučit. Určitě se probere velmi detailně gramatika, avšak konverzace pokulhává. A mluvení je přitom to nejdůležitější. Vždyť kdekdo požaduje plynulou angličtinu...

Naštěstí existují možnosti, jak cizí jazyky vypilovat. Jazyková škola je vhodnou volbou pro ty, kteří si jednou či dokonce více dní v týdnu chtějí rozšiřovat znalosti a nevadí jim po škole či po zaměstnání docházet na externí výuku. Vhodná je i pro čerstvé maturanty, kteří se nedostali na vysokou školu, nebo si jen chtějí zdokonalovat cizí jazyk. Tento typ kurzů je známý pod pojmem pomaturitní studium.

Tradiční kurzy se konají v učebnách jazykové školy a je na nich více posluchačů. Ovšem pro některé je vhodnější individuální výuka, která se přizpůsobí potřebám jednotlivce. Velmi časté v současnosti je i studium v zahraničí. Je to zcela zvláštní, ale účinná metoda, jak se učit a zejména procvičovat v cizím jazyce. Je vhodná pro konverzaci s rodilými mluvčími.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil