Alu kola a pneumatiky se musí vybírat obezřetně

3. duben 2011  PR   Lifestyle  2464 zobrazení  248 slov

Vybrat si pro auto vhodná alu kola a pneumatiky není snadné. Bez potřebných zkušeností a znalostí se v této problematice těžko orientuje.

Alu kola jsou oblíbená a kromě toho, že dobře vypadají, majé i své opodstatnění. Zatímco plechové disky je lépe používat v zimním období, elektrony v létě. V zimním období jsou totiž poškozovány posypovou solí.

Reklama

Mezi základní pravidla patří i to, že pneumatiky by se neměly zbytečně přezouvat. Vhodné je mít dvě kompletní sady na zimu a léto.

Další dobrou radou je, že je vhodné se při nákupu zjišťovat jaké levné pneu kupujeme. Jejich nákup je většinou šetřením na nesprávném místě, zejména kvůli bezpečnosti a dalším vlastnostem. Levné zimní pneu mohou snadněji selhat i při jízdě na suché silnici, zatímco levné letní pneu zase nemusí mít dlouhou životnost.

Aby bylo možné se orientovat v nabídkách mnoha výrobců a značek, dále typů a vlastností alu kol a pneumatik, byl vytvořen web se službou alu kola konfigurátor. Na stránkách se zadá několik základních parametrů, které se nacházejí v technickém průkazu. Výsledek nám naznačí, která kola jsou pro daný typ auta vhodná.

Na portálu lze rovněž najít katalog výrobců alu kol, který umožní zorientovat se na trhu. K dispozici je i eshop.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil