Zvolte krbová kamna s výměníkem. Do místnosti neuniká kouř

9. květen 2013  MediaShow.cz   Bydlíme  2312 zobrazení  551 slov

Mít zajištěné vytápění domu je jednou z priorit objektů. Na trhu je široká nabídka krbových kamen s výměníkem a několik typů kotlů.

Zvolte krbová kamna s výměníkem. Do místnosti neuniká kouřZvolte krbová kamna s výměníkem. Do místnosti neuniká kouř

Krbová kamna jsou hodně využívaná především v prostorech, kde podmínky neumožňují výstavbu klasického krbu. V dnešní době představují krbová kamna nový moderní design a jejich využití je stále častější.

Reklama

Krbová kamna s výměníkem

V současnosti jsou zákazníky žádána krbová kamna s výměníkem. Tento typ je oblíben zejména kvůli praktičnosti. Především se liší od těch klasických právě výměníkem, který je napojen přímo na teplovodní systém a do místnosti tak neuniká kouř. Další předností krbových kamen s výměníkem je to, že zajistí teplo živého ohně přímo v bytě či domě a bez nežádoucího zápachu.

Kamna je vhodné vybírat u specialisty, a to zejména kvůli širokému sortimentu sortimentu jako jsou krbová kamna, krbová kamna s výměníkem či krbové vložky. Nechybí ani další příslušenství ke krbům.

Specialista wwww.akoupelnyatopeni.cz nabízí krbová kamna od předních výrobců, velký výběr různých druhů a vzhledů krbových kamen. Nechybí ani rychlé a seriózní jednání s odborníky v oblasti krbových kamen.

V nabídce jsou značková krbová kamna Haas + Sohn, ABX, HS Flamingo, Invicta, Kratki, Opop, Thorma.

Kotle

Dalším sortimentem jsou kotle. Při jeho výběru je nutné se zamyslet, co bude topidlem, jaké bude palivo. V nabídce jsou kotle na tuhá paliva, plynná paliva či na elektrickou energii.

Je vhodné vybírat takové kotle, které umožňují kromě vytápění ohřívat i vodu. Mezi tyto typy kotlů patří: elektrokotle, kondenzační kotle, kotle na tuhá paliva, plynové kotle stacionární, plynové kotle závěsné. V současnosti jsou vyhledávané zejména kotle na dřevo.

Zplyňovací kotle na dřevo jsou konstruovány pro spalování dřeva, na principu generátorového zplynování s použitím odtahového ventilátoru. Ten odsává spaliny z kotle nebo s použitím tlačného ventilátoru. Ten vhání spalovací vzduch do kotle na dřevo.

Třeba kotle ATMOS umožňují spalovat velké kusy dřeva. Také mají velký zásobník paliva, tím je zajištěna dlouhá doba hoření. Nechybí ani vysoká účinnost 81 až 87 procent podle typu. Zajištěno je ekologické spalování a samozřejmě mají odtahový ventilátor. To znamená, že je zajištěno bezprašné vybírání popela a kotelna je bez kouře.

Další předností je chladící smyčka proti přetopení – bez rizika poškození kotle na dřevo a automatické vypnutí kotle na dřevo po dohoření paliva – spalinový termostat.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x