Změna dodavatele plynu je jednoduchá záležitost

15. srpen 2012  Roman Beneš  Bydlíme  1906 zobrazení  403 slov

PR. Na českém trhu s energiemi dnes působí několik desítek dodavatelů. Majitelé domácností tak mají možnost většího výběru svého dodavatele.

Na českém trhu s energiemi dnes působí několik desítek dodavatelů. Majitelé domácností tak mají možnost většího výběru svého dodavatele. Změna dodavatele plynu je přitom jednoduchou záležitostí, zároveň se může velmi vyplatit. Ročně se dá tímto způsobem ušetřit oproti minulým rokům i několik tisíc korun.

Změna dodavatelů je populární a výhodná

Změna dodavatelů se v posledních zhruba třech letech u českých domácností těší velké oblibě. Například v roce 2011 přešlo k jinému dodavateli plynu více než 300 tisíc domácností. Je jednoznačné, že na trhu poměrně výrazně ztrácejí dosud monopolní společnosti, které v ČR působily již před liberalizací trhu, mnoho domácností naopak volí alternativního dodavatele plynu, u kterého je úspora energie větší.

Jak provést změnu dodavatele plynu

Změna dodavatele plynu je vskutku jednoduchou záležitostí. Stačí si provést porovnání na online kalkulátoru, kde si každý spotřebitel zjistí, zda za plyn neplatí zbytečně horentní sumu a zároveň se dozví, jaké má alternativy, čili jaká společnost mu může nabídnout nejvýhodnější podmínky. Pakliže se rozhodne pro změnu dodavatelů plynu či elektřiny, pak stačí vyplnit formulář a odeslat jej danému dodavateli, který s ním uzavře smlouvu. Tento nový dodavatel pak na základě plné moci spotřebitele zajistí všechny nezbytné kroky, které jsou spojené s ukončením smlouvy u stávajícího dodavatele a zajištěním plynulých dodávek energií.

Úspora energie je v současné době velmi frekventovaným tématem. Lidé se snaží šetřit, kde se dá. A právě změna dodavatelů plynu či elektřiny může přispět k tomu, že domácnost nebude mít tak velké výdaje na svůj provoz.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil