Zkvalitněte své bydlení zateplením domu

15. březen 2013  Roman Beneš  Bydlíme  2021 zobrazení  512 slov

PR. Zajistěte si kvalitní bydlení. K pohodlí v domácnosti výrazně pomůže rekonstrukce a zateplení objektu.

foto: psgroup.skfoto: psgroup.sk

Zajistěte si kvalitní bydlení. K pohodlí v domácnosti výrazně pomůže rekonstrukce a zateplení objektu.

Kvalita bydlení jde obecně v posledních letech výrazně nahoru. Majitelé rodinných i panelových domů totiž přistupují k jejich revitalizaci. Mnohé starší panelové domy jsou již z hlediska energetické náročnosti a konstrukce nevyhovující, tudíž je vlastně nezbytné přistoupit k jejich rekonstrukci a stavebním úpravám. V opačném případě by se totiž snadno mohlo stát, že by jejich životnost byla maximálně několik let. Je třeba si uvědomit, že první panelové domy byly stavěny již před více než čtyřiceti lety. Jejich životnost je tak leckde již dokonce překročena. Stavební úpravy a kvalitní zateplení domů však může jejich životnost výrazně prodloužit.

Hlavní důvody, proč přistoupit k zateplování domů

Zateplování domů se týká právě zejména panelových domů. Při procesu dochází k odstranění konstrukčních poruch, které během let na domě vznikly a nyní jsou značnou překážkou pro to, aby byl dům pro své majitele dostatečně komfortní.

Samotné zateplování domu má za cíl zejména snížit energetickou náročnost objektu. Díky moderním izolačním materiálům se sníží únik tepla z vnitřku objektu, dojde tak logicky ke minimalizaci nákladů na provoz domácností. Kromě toho ale zateplování domů přináší i další výhody. Majitelé ocení celkové zlepšení stavu domu, ten tak získá na ceně. Případný prodej nemovitosti může díky zateplení přinést mnohem větší zisk.

Zateplování se týká nejen panelových domů

Zateplení domů se netýká nutně jen panelových domů. Je vhodné jej provést také u starších rodinných domů, které mají podobné problémy, tedy hlavně vysokou energetickou náročnost a malou zbývající životnost. Kromě zateplení však majitelé rodinných domů musí samozřejmě řešit i mnoho dalších problémů, například s odpadní vodou. Pakliže nejsou napojeni na centrální odpady, je nejlepší využít domácí plastové septiky. Ty se dají snadno nainstalovat a jsou poměrně účinné.

Pouštíte-li se do oprav na svém domě, jistě se vám bude hodit kvalitní pracovní obuv. Díky ní budou vaše nohy v suchu a teple i během venkovních prací, které na domě či v jeho okolí budete vykonávat.

Komerční sdělení


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x