Zelené bydlení je hitem. Rozhodněte se pro nové byty v Letňanech

9. duben 2013  MediaShow.cz   Bydlíme  2120 zobrazení  593 slov

PR. Moderní a útulné bydlení v zeleni je velmi žádané. Dopřejte si komfort na okraji Prahy v nově budovaném bytovém komplexu nízkoenergetických domů.

Zelené bydlení je hitem. Rozhodněte se pro nové byty v LetňanechZelené bydlení je hitem. Rozhodněte se pro nové byty v Letňanech

Bydlet kvalitně a přitom ušetřit zbytečné výdaje za energie. To si přeje stále více lidí a mnohým se to splní. Mezi ně můžete patřit i vy, pokud se rozhodnete pro nové bydlení v pražských Letňanech.

Právě zde vzniká bytový projekt 2Barevné Letňany s byty na prodej. Ten navazuje na úspěšný projekt Barevné Letňany v jehož rámci vznikly postupně v letech 2008 až 2011 tři bytové domy, nazvané podle barevnosti svých fasád Červený, Žlutý a Modrý dům.

Nízkoenergetické bydlení

Tyto novostavby s byty na prodej se liší od konkurenčních objektů především nízkoenergetickou náročností, pro něž je synonymum zelené bydlení či ekologické bydlení.

Tím je zřejmé, že bytový projekt je ideální pro mladé a aktivní lidi, kteří chtějí podpořit ekologické a alternativní bydlení a tento model rozšířit v Česku. 2Barevné Letňany se skládá z 9 bytových domů, které budou vystavěny ve třech etapách. V současnosti probíhá první etapa - tři domy jsou v tuto chvíli ve fázi hrubé stavby. Odhadované dokončení 1. etapy je naplánováno na konec podzimu 2013.

Moderní technologie, výhodná cena

Bytové domy v Letňanech jsou zaměřeny na moderní technologie a trendy v bydlení. Nosnou konstrukcí domů jsou kvalitní pálené cihly a rovněž kvalitní plastová okna s trojskly, které výrazně snižují tepelné ztráty a šetří energie na vytápění bytů.

Co je ale podstatné. Základním prvkem ekologického bydlení je vestavěný systém vzduchotechniky s výkonnými rekuperačními jednotkami. To je základ nízkoenergetického bydlení. Je totiž zajištěno rovnoměrné větrání všech bytů. S tím souvisí i vyšší kvalita vzduchu a také rovnoměrné vytápění celého obytného prostoru.

Rekuperace totiž využívá teplo z odváděného "odpadního" vzduchu k ohřevu čerstvého vzduchu z exteriéru, a to představuje nezanedbatelnou tepelnou úsporu.

S tím souvisí i energetická náročnost budovy. Ta spadá do kategorie B, což znamená nízkoenergetickou stavbu. Přestože bytové domy z této kategorie bývají výrazně dražší než běžné novostavby, 2Barevné Letňany jsou cenově dostupné a v podstatě srovnatelné s běžnou zástavbou.

Navíc je nezanedbatelná finanční úspora při užívání bytu - u nízkoenergetických domů se výrazně snižují náklady na provoz budovy. Tím pádem je zajištěna energetická úspornost celého bytové komplexu.

Komerční sdělení


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil