Zastřešení bazénu není žádný luxus

19. říjen 2011  MediaShow.cz   Bydlíme  2271 zobrazení  409 slov

Mít zastřešený bazén není symbolem rozmařilosti. Díky ní si lze déle užívat koupání a je také vhodnou ochranou před nečistotami.

Zastřešení bazénu není žádný luxusZastřešení bazénu není žádný luxus

Mít bazén na zahradě je velmi příjemné. Existuje jich hned několik druhů a typů. Jejich součástí se v současnosti stávají i různé zastřešovací konstrukce.

Reklama

Zastřešení bazénů prodlužuje koupací sezónu, neboť si lze dopřávat koupání a plavání i v horších dnech, než v těch slunečných. Neméně důležitou výhodou zastřešení bazénu je ochrana před nečistotami.

Vybrat si lze ze dvou modelů zastřešení bazénů. Mezi základní dělení patří nepochůzdné zastřešení a podchůzné modely.

V prvním případě zastřešení slouží k zakrytí bazénu. Vzhledem k jejich nižší výšce je u těchto modelů možné koupání bez odsunutí konstrukce s určitým omezením.

V tom druhém zastřešení umožňuje bazén využívat bez omezení, není nutné zastřešení odsouvat mimo bazén.

Důležitá je také konstrukce zastřešení bazénu. Už při návrhu konstrukce zastřešení bazénů se musí myslet na funkčnost, na minimální nároky na obsluhu a údržbu. Důležitá je ale také estetická stránka.

Zastřešení bazénů obsahuje jen mechanické díly a možnost poruchy je minimální. Konstrukce jsou skládané, nikoliv svařované. To umožní výměnu libovolného dílu bez většího zásahu. Přestože je konstrukce nýtovaná a šroubovaná. Spojovací materiál je vhodně ukryt, aby nerušil celkový dojem.

Pokud se zákazník rozhodne pro zastřešení bazénu, ne vždy se vyplatí zvolit nejlevnější varianta a bez využití služeb. Důležitý je poměr ceny, servisu, zkušeností a kvality.

V zajímavé cenové relaci lze pořídít zastřešení bazénů s propracovaným systémem pojezdu, aretací segmentů, vnitřním systémem spojování i atraktivním designem.

Přestože lze zastřešení bazénu odsouvat, je vhodné do něj umístit dveře. Ty jsou nejčastěji pantové, pantové bez prahu, posuvné čelní, posuvné boční, zásuvné dveře, lomené čelo.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil