Zahradnictví pomůže s návrhem i realizací pěkných zahrad

24. říjen 2011  Redakce MS   Bydlíme  2964 zobrazení  350 slov

Mít pěknou zahradu kolem svého domu je stále více požadováno. Odborná firma umí pomoci a vytvořit rozličné zajímavé zahrady.

Zahrádkářské práce a sadové úpravy se stále častěji svěřují odborným firmám, které mají zkušenosti se zahradnictvím. Takové firmy poskytují široké portfolio zahradnických služeb a prací včetně návrhu zahrad nebo úpravy pozemků.

Reklama

Realizace zahrad jako je třeba i pokládání travních koberců, potřebuje i následnou celoroční péči, jako je i prořez dřevin. Touto činností se zabývá například firma Zahrady Topol, neboli zahradnictví Hradec Králové.

Služby zahradnictví

Důležité jsou návrhy a realizace zahrady. Ta může být nová nebo rekonstruovaná. Vždy se připraví optimální mix květin a dřevin pro celoroční pohodu a samozřejmostí je provedení realizace zahrady na klíč dle požadavků klienta.

Prořez stromů patří rovněž mezi důležité zahradnické činnosti. Řezy stromů je nutné provádět odborně. Ať již jde o zdravotní řez nebo o klasickou úpravu vzhledu stromů a keřů.

Údržba zahrad je zejména sekání trávy. Často je požadavkem mít anglický trávník, který se ošetřuje převážně moderní technikou.

S trávníkem souvisí i travní koberce. Pokud je půda nevhodná či je na růst trávy málo času, travní koberec je tou správnou volbou. Pokládání travního koberce je rychlé, efektivní a je investicí do zelené budoucnosti.

Suché zídky pro zahradu

Mezi velmi časté terénní úpravy patří i realizace staveb suchý zídek. Je to výrazný estetický prvek, který umí efektně řešit svažitý pozemek či jiné nerovnosti.

U tohoto typu zídek se stavba provádí pečlivým skládáním z kamene. Díky tomu zídka získává přirozený vzhled. Často se zídka používá k o osazení skalničkami a jinými suchomilními rostlinami.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil