Zahradní traktory pomáhají. Pořiďte si ho i pro svou zahradu

18. únor 2013  MediaShow.cz   Bydlíme  1964 zobrazení  524 slov

PR. Zahradní traktor se stává běžnou součástí na údržbu zeleně ve městech i na zahradách. Mezi zákazníky se stále více prosazují menší a levnější modely.

Zahradní traktory pomáhají. Pořiďte si ho i pro svou zahraduZahradní traktory pomáhají. Pořiďte si ho i pro svou zahradu

Zahradní traktory patří mezi základní pomůcky při údržbě zeleně. Platí, že traktory a ridery jsou pomocníkem zvláště u velkých zahrad. Od klasických zahradních sekaček se výrazně liší, a to úsporou času a komfortem.

Zahradní traktory se vyznačují tím, že trávu nejen posekají, ale rovnou ji posbírají. Tím je zahrada uklizena. Posečenou trávu pak lze odvážet na určené místo, přitom řidič zahradního traktoru nemusí vůbec sesednout ze sedačky.

Kvalitní zahradní traktory lze navíc používat i mimo sezonu. Díky širokému příslušenství ho lze používat i na jiné práce. Především se zahradní traktory hodí na velké pozemky, avšak lze je používat i na menší, zhruba od 1000 m2 travní plochy.

Nabídka zahradních traktorů u prodejců je široká. K dispozici jsou různé značky a typy. Mezi levnější modely zahradních traktorů jsou například Challenge AJ 92 - 15,5, až po top modely zahradních traktorů s pohonem 4x4 Starjet.

Typy zahradních traktorů

Zahradní traktor Challenge AJ 92-15,5 je novinkou roku 2012 u společnosti AZ technika. Je to stroj vlastní konstrukce s dvourotorovým šikmým sečením umístěným mezi nápravami. V základní výbavě je stroj vybaven pro sečení pravidelně udržovaných ploch se sběrem posečené hmoty do sběrného koše.

Nespornou výhodou je možné celoroční využití. Tento typ zahradního traktoru lze v zimě používat na uklízení sněhu pomocí sněhové radlice. Naopak od jara do podzimu s ním lze převážet materiál za pomoci sklopného vozíku.

Dalším úspěšným modelem je zahradní traktor Starjet Exclusive AJ 102-23 4x4m což je nejvyšší model řady Starjet určený k sečení nebo mulčování pravidelně udržovaných travnatých ploch.

Mezi jeho hlavní přednosti patří použití ve velice náročných svahových podmínkách. Zahradní traktor tohoto modelu a typu disponuje profesionálním motorem Briggs & Stratton VANGUAR. Díky profesionálnímu pohonu 4x4 s uzávěrkou diferenciálu je možné použití i v místech, kde žací traktor s pohonem pouze jedné nápravy použít nelze. Navíc pro nejnáročnější podmínky lze dokoupit náhradní sadu kol se šípovým vzorkem.

Ti, kteří si chtějí pořídit zahradní traktor, si mohou vybírat z mnoha typů a modelů. A to třeba na specializovaném e-shopu AZ technika - www.aztechnika.cz.

Komerční sdělení


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil