Zahradní nábytek: Oslňte svým vkusem!

26. únor 2015  Roman Beneš  Bydlíme  2950 zobrazení  520 slov

Zoufáte, že doba, kdy jste si mohla vychutnat kávu a zákusek na čerstvém vzduchu, je ta tam? Nemusíte! Díky výprodeji zahradního nábytku, který právě probíhá, máte teď skvělou příležitost připravit se na další sezónu zahradního vysedávání. Vybírejte podle posledních trendů - poradíme vám jak.

Zahradní nábytek. Foto: archiv MountfieldZahradní nábytek. Foto: archiv Mountfield

Dejte plastu sbohem

Zapomeňte na nevzhledný a lacině působící plast. V současné době jsou v kurzu přírodní materiály, takže chcete-li jít s dobou, doporučujeme dřevěný zahradní nábytek. Pokud byste své zahradě chtěla dodat exotický šmrnc, ideální volbou je populární teak nebo ratan. V obou případech se jedná o kvalitní a vysoce odolné materiály, za které se rozhodně vyplatí si připlatit.

Přestože zahradní architektuře nyní vládne dřevo, ty praktičtější z vás mohou bez obav zvolit i odolný kov. Moderní kovový zahradní nábytek, který potěší svou snadnou údržbou, ocení zejména milovníci čistého designu. Pokud máte strach, že na kovové židli se moc neohřejete, problém se dá snadno vyřešit dokoupením měkkých sedáků.

Popusťte uzdu fantazii

Chcete své blízké překvapit? Nezapomeňte na vhodné doplňky! Zahradní není jenom stůl a židle – v aktuální nabídce najdete i servírovací stolky, polohovací křesla, lehátka, lavice a potahy. Na své si přijdou obzvlášť milovnice Francie – mezi oblíbené styly poslední doby totiž patří také nedbale elegantní vintage, který dá vyniknout vašemu vkusu a citu pro detail.

Pokud vám francouzský styl nevyhovuje, nevadí. Projevte svou osobnost a nebojte se experimentovat! Kombinací materiálů navíc často dosáhneme nečekaného výsledku a svou osobitou kreativitou překvapíme nejednu návštěvu. Decentní barvy zahradnímu nábytku sice dodají luxusní vzhled, pestré retro ale zase podtrhne vaši osobnost.

Zahradní nábytek a údržba? Nic složitého

Zahradní nábytek by měl být funkční, pohodlný, stylový a nenáročný na údržbu. Odjela jste s rodinou na víkend pryč a zapomněla nábytek uklidit? Žádný problém! Pokud mu před sezónou a po ní věnujete trochu péče, můžete se spolehnout, že i dřevěné kousky s vámi nějaký ten pátek vydrží bez ohledu na počasí. Obvykle postačí, ošetříte-li jejich povrch teakovým či údržbovým olejem.

A rada na závěr? Ať už se rozhodnete pro zahradní nábytek z kovu, teaku, ratanu, mahagonu nebo borovice, pamatujte, že vždy se vyplatí sáhnout po kvalitě. Díky tomu vám odpadne spousta zbytečných starostí a vy si budete moci užívat příjemné chvilky v prostředí, které vám kamarádky budou závidět. Využijte posezónních slev v Mountfieldu a pořiďte si zahradní nábytek svých snů!

Komerční sdělení


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x