Vyzkoušeli jsme nový robotický vysavač

21. únor 2011  MediaShow.cz   Bydlíme  2820 zobrazení  567 slov

Na trhu se objevila revoluční novinka v podobě robotického vysavače. Ten slibuje automatické vysávání a při našem testu se to potvrdilo.

Vyzkoušeli jsme nový robotický vysavačVyzkoušeli jsme nový robotický vysavač

Určitě jste si už všimli, že v posledních měsících se intenzivně propagují robotické vysavače. Pokud si ho pořídíme, máme se těšit na to, že nám usnadní úklid domácnosti, podlaha bude dokonale čistá a o vysávání se již nebudeme muset starat. K tomu navíc, že pracuje pracuje úplně sám, neboť je inteligentní, vysoce výkonný, tichý a nízkoenergetický.

Reklama

Robotický vysavač funguje zcela sám nebo jej můžeme také pohodlně navigovat dálkovým ovládáním. Tento zábavný způsob ocení zvláště muži a naopak ženy si mohou přivolat robota na rozsypané smetí nebo drobný nepořádek. Moderní dálkový ovladač s velkým displejem umožňuje volbu všech programů i nastavení timeru.

Stačí tedy jen zmáčknout tlačítko a již se o nic nestarat. Robot si senzory zmapuje celý prostor, dokonale jej uklidí a poté se sám zaparkuje do nabíjecí základny. Pokud je součástí výbavy Timer, můžeme si úklid naplánovat na celý týden dopředu. Robot totiž pracuje, i když nejsme doma.

Citlivé senzory rozpoznají překážky

Velkou výhodou je, že každé místo je uklizeno několikrát. A to proto, že robotické vysavače pracují podle několika naprogramovaných algoritmů, které se podle situace přesně střídají.

Boční rotující kartáček důkladně vymetá kouty a jemný prach podél zdi. Díky praktickému nízkému profilu bez problémů vyčistí i těžko dostupná místa pod skříní, pohovkou nebo postelí. Navíc snadno přejíždí mezi různými povrchy - linoleum, dlažba, parkety, plovoucí podlaha či koberec.

Citlivé IR senzory umístěné na podvozku vysavače zaznamenávají nerovnosti na podlaze, na které vysavač okamžitě reaguje. Zaregistruje-li schod, chytře se mu vyhne a pokračuje v úklidu.

Zvládne vysávat i skutečně velký nepořádek. Díky inteligentnímu procesoru a senzorům sám během úklidu rozpozná větší nepořádek a důsledně se na něj zaměří. Nám se převrhl květináč. Zvolili jsme přímo SPOT program, během něhož vysavač důkladně vyčistí plochu 1m2 a nahradí tak i domácí příruční vysavač.

Nejnovější využívaná strategie pro úklid kolem zdí, nábytku a předmětů kombinuje funkce IR senzorů s detekčním nárazníkem. Robot se tak může dostat do maximální blízkosti překažky, těsně kolem ní uklidí, aniž by mohlo dojít k vzájemnému poškození. Silikonový nárazník detekuje úzkoprofilové předměty a výsledkem je velmi elegantní pohyb robota po místnosti. Chytře obkrouží nohy stolu, židlí a předměty stojící na podlaze.

Navíc robotické vysavače jsou vybaveny mopovací soupravou s výměnným antistatickým mopem. Mop z mikrovláken během vysávání nasucho stírá i velmi jemný prach z hladké podlahy, což jistě uvítají alergici a maminky s batolaty. Velkou výhodou je velmi snadná manipulace a údržba.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x