Vybírejte ložní povlečení z kvalitních materiálů. Vítězí hladká bavlna, satén, krep či flanel

17. červenec 2013  MediaShow.cz   Bydlíme  3953 zobrazení  417 slov

Ložní povlečení je samozřejmou součástí deky a polštáře v každé ložnici. Navíc povlečení z kvalitních materiálů zajistí příjemnější relaxaci a spánek.

Ložní povlečení by mělo být z kvalitních ateriálů. Foto: archiv Domacipohoda.czLožní povlečení by mělo být z kvalitních ateriálů. Foto: archiv Domacipohoda.cz

Ložní povlečení patří mezi základní vybavení ložnic. Povlečení je vyráběno pro dospělé, děti a mládež. Vzájemně se od sebe liší především materiálem a vzory, také velikostí.

Reklama

Z materiálů frčí především hladká bavlna. Povlečení na postele je často i z bavlněného saténu, krepu, flanelu nebo jersey. Jako motivy jsou nejčastěji využívány geometrické tvary, květy a pruhy, pro dětské povlečení zvířata. Rovněž se povlečení liší barvou a barevnými odstíny. A samozřejmě rozměry.

Různé rozměry i motivy

Standardní rozměr je 140x200+70x90 cm, ale výrobci zajisťují i prodloužené povlečení 140x220+70x90 cm. Zajímavé jsou i francouzské rozměry a nechybí ani speciální povlečení do dětské postýlky i sady do postýlky s mantinelem a nebesy.

Pak je tu dětské povlečení, která sází především na oblíbené motivy s postavičkami a animovaných pohádek jako jsou Disney, Hello Kitty, Spiderman, Barbie, Paul Frank, Cars, Minnie, Mickey Mouse, Medvídek Pú, Víly, Princezny, Toy Story, Piráti z Karibiku, či Dinosauři a další.

Povlečení jako dárek

Povlečení pro dospělé, které nabízí třeba eshop Domacipohoda.cz, má v nabídce luxusní povlečení, bavlněný satén, mako satény a nežehlivé satény, jersey povlečení, hladkou bavlnu či mikrovlákna.

Především u luxusního povlečení lze vybírat z mnoha značek a tento typ povlečení je i ideálním dárkem. K dispozici jsou značky Essenza, Cottonfield, Pip Studio, Marc O'Polo, Kaeppel, Tom Tailor, Irisette.

To samozřejmě není všechno. v internetovém obchodě lze vybírat i z povlečení pro mládež, pro nejměnší děti, z prestižního povlečení Matějovský, z prostěradel, přikrývek a polštářků - a to i dekoračních. Pro zákazníky jsou nachystány i dárkové poukázky.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil