Vyberte si markýzu z mnoha modelů podle svého vkusu

1. květen 2012  MediaShow.cz   Bydlíme  2080 zobrazení  401 slov

Markýza je vhodným doplňkem oken a zejména na jaře a v létě slouží jako ideální stínící prvek. Vybírat lze skutečně z mnoha typů a modelů.

Vyberte si markýzu z mnoha modelů podle svého vkusuVyberte si markýzu z mnoha modelů podle svého vkusu

Kvalitní markýzy jsou předpokladem dobrého pocitu, pokud chceme mít markízu jako doplněk klasických oken, balkonových oken či teras.

Reklama

Pokud si chceme sehnat skutečně atraktivní modely, markýzy je vhodné vybírat ze specializovaných eshopů. Základem výběru je konstrukce a pak i látka. Vzor a barva totiž určuje celkový vzhled markýzy.

Markýzové tkaniny lze vybírat z mnoha druhů vzorů a barev. Díky bohatému výběru se zajistí perfektní sladění markýzy s fasádou domu či jiné budovy. Při navrhování markýzy je vhodné věnovat pozornost architektuře, neboť markýza je doplňkem.

Markýzové potahy jsou obvykle z vláken, které jsou vyrobeny z akrylu. A ty jsou v látce obsaženy. Látky, ze kterých se tyto markýzy vyrábí, jsou speciální potahové látky. Jsou vyrobeny tak, aby odolaly blednutí barev a odolali různým druhům plísní a zetlení.

Přednosti markýzy

Látky jsou ošetřeny nanesením nano-fluorkarbonové impregnace v průběhu jednoho z výrobních procesů. Díky tomu jsou látce zapůjčeny vlastnosti, které jsou běžně k vidění v přírodě. Typickým příkladem je například leknín.

Textilie jsou tak dobře odolné vůči špíně, prachu i slabému dešti. Markýzám tak zůstává vlastnost dlouhé životnosti. Jedinečná nano-fluorkarborová úprava je založena na redukci povrchového napětí u tkaniny na minimum a výsledkem je vysoká ochrana proti případné vlhkosti nebo špíně.

Pokud se zaměříme na jednotlivé výrobky, markýzy jsou většinou výsuvné o různých šířkách. Například šíře 400 x výsuv 150 cm nebo šíře 550 x výsuv 300 cm s odlehčenou konstrukcí z hliníkové slitiny. Veškeré hliníkové díly jsou samozřejmě opatřeny vypalovaným lakem s dlouhou životností. Pohon je často ruční, tedy ovládání je pomocí kliky.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil