Vyberte si bazén snů z mnoha typů a druhů

4. červenec 2012  MediaShow.cz   Bydlíme  2661 zobrazení  470 slov

Mít vlastní bazén na zahradě je trendem. Tato relaxační vymoženost je ale mnoha typů či druhů a je tedy nutné si vybrat tu nejvhodnější.

Vyberte si bazén snů z mnoha typů a druhůVyberte si bazén snů z mnoha typů a druhů

Venkovní bazény se objevují stále častěji na zahradách a ti, kteří je ještě nemají se často rozhodují o pořízení. Lze vybírat z mnoha druhů a typů.

Reklama

Především se bazény liší materiálem, velikostí a způsobem, jakým jsou na zahardě umístěny. Kromě stále častěji využívaných zapuštěných bazénů jsou oblíbené zejména jednoduché, které stojí na zemi.

Základní členění je možné podle toho, zda bazén je samonosným, přelivovým, laminátovým nebo fóliově zapuštěným. Například tyto typy jsou v nabídce prodejce a výrobce bazény Albixon.

Samonosné bazény

Samonosné bazény jsou několika tvarů, a to: ovál, obdélník, kruh či atypické bazény. Jak který tvar vybrat se rozhoduje podle různých kritérií. Třeba oválné bazény jsou ideální pro umístění do méně prostorných zahrad. Samonosné obdélníkové bazény se vyrábějí se zaoblenými rohy z důvodu zamezení usazování řas v rozích bazénu.

Kruhové bazény jsou ideální pro ty, kteří touží po bazén, avšak na zahradě se potýkají s nedostatkem místa. Přizpůsobit se prostoru lze i vyrobením atypického bazénu.

Laminátové bazény

Laminátové bazény patří mezi nejnovější typy kvůli použitému materiálu. Protože lze vývoj neustále kupředu, vyvíjejí se i technologie výroby bazénů.

Laminátové bazény jsou oblíbené zejména díky tomu, že se jedná o monolitické vodní nádrže. Ty jsou vyráběny bez svařování či lepení. Povrch je pevný a hladký na dotyk. Velkou předností je tepelná a tvarová stálost laminátů, odolnost proti mechanickému poškození a stálobarevnost.

Zapuštěné bazény

Zapuštěné bazény jsou v současnosti zejména fóliové. Jsou zapouštěny do terénu a vyráběny na základě dlouhodobě osvědčené technologie. Základ těchto bazénů tvoří ocelová konstrukce. Na ní se v několika vrstvách nanáší antikorozní úprava a do této konstrukce se pak vkládá PVC vložka.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil