Tři hlavní důvody, proč si doma zařídit rustikální kuchyni

28. leden 2016  PR   Bydlíme  2165 zobrazení  407 slov

PR. Chystáte se na rekonstrukci kuchyně ve vaší domácnosti a chcete z ní vytvořit skutečně originální prostory, které vás potěší nejen na oko, ale zároveň budou také plně funkční? Zajímavým řešením je vytvoření rustikální kuchyně.

Zdroj: gabon.czZdroj: gabon.cz

Před tím, než si povíme něco o tom, jaké jsou hlavní důvody pro realizaci, je dobré si nastínit, co to vlastně rustikální kuchyně je. Jde o místnost, která do jisté míry, zejména díky použitým materiálům, navozuje tak trochu pocit, že jste se ocitli v pravé venkovské kuchyně z dob našich babiček. Přitom se však nejedná o obyčejné retro, kuchyně působí stále moderně, nechybí v ní nic, co jako kuchařky a hospodyňky potřebujete.

1. Působí luxusně, ale zároveň lidsky

U kvalitní rustikální kuchyně se klade důraz především na vzhled a také kvalitu materiálů. Kuchyně má působit příjemně, nijak oslnivě luxusně. Přesto se v ní ale používají materiály, které při klasické rekonstrukci většinou nepoužijete, neboť jsou poměrně drahé.

2. Používají se kvalitní materiály

Pro výrobu kuchyňské linky i ostatního nábytku se používají prvotřídní materiály. Převažuje přitom přírodní materiál – dřevo. Ideální je volba nábytku z masivu. Kromě toho se do rustikální kuchyně ale hodí také sklo. V neposlední řadě pak stojí za zmínku, že pravého rustikálního vzhledu místnosti docílíte umístěním různých drobných předmětů z keramiky či porcelánu. Právě ty navozují onu „babičkovskou“ a rodinnou atmosféru, která je pro tento styl tolik charakteristická.

3. Vše má své místo

Rustikální kuchyně působí velmi útulně. Pokud k její realizaci přistoupíte skutečně zodpovědně, je výsledkem místnost, jejíž všechny části působí dohromady kompaktně jako celek.

V případě, že nechcete ponechat nic náhodě, oslovte kuchyňská studia a bytové architekty. Ti vám pomohou například s realizací kuchyňské linky na míru, potažmo s výběrem vhodného nábytku a spotřebičů, které samozřejmě v moderní kuchyni nesmějí chybět.


Reklama

Autor: PRHodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x