Tomáš Holeček povídal o matracích v Loskutákovi

31. březen 2011  MediaShow.cz   Bydlíme  4643 zobrazení  828 slov

Majitel Matrací Matex Tomáš Holeček se objevil ve třech dílech pořadu Rady ptáka Loskutáka. Radil o zdravém spaní a výběru vhodných matrací a polštářů.

Tomáš Holeček  povídal o matracích v LoskutákoviTomáš Holeček povídal o matracích v Loskutákovi

Tomáš Holeček z Matrací Matex povídal v pořadu Rady ptáka Loskutáka o zdravém spaní. Ve třech dílech se bylo možné dozvědět základní informace o vhodném výběru a používání polštářů i přikrývek. Dále se povídalo něco nového o matracích a roštech.

Reklama

Podle Holečka si nestačí pro kvalitní spánek pořídit jen zdravotní matrace, lamelové rošty, kvalitní polštáře a přikrývky. Velmi důležité je i místo, kam postele v bytě umístíme. Již naši předkové zvali proutkaře, aby zjistili kde jsou geopatogenní zóny. Pokud máme doma psa, je to jednoduché, vypozorujeme kde pes spí, nikdy si totiž nenajde místo, kde jsou tektonické změny.

Také záleží na směru spaní - světové strany. Na spaní by mělo být zatemněno. Též se velmi nedoporučuje mít v místnosti, kde se spí, televizi. Pokud není jiná možnost, měla by se televize na noc vypínat knoflíkem - ne dálkovým ovladačem.

Odborníci dále tvrdí, že velmi záleží na barvách povlečení a nočního prádla. Není vhodné spát v tmavém povlečení - černá, šedivá, tmavě hnědá. To samé platí o prádle, doporučují se světlé teplé barvy - především růžová, lila a žlutá ve všech odstínech. Povlečení i prádlo by mělo být z přírodních materiálů – bavlna, len. To samé platí také pro závěsy do oken.

V reportáži o polštářích a přikrývkách Holeček zodpovídá otázky, jak vybírat a podle čeho polštáře a přikrývky. Dále je podle něho jejdůležitější, v jaké poloze člověk spí, zda ne boku, na zádech či břiše. V reportáži je názorně ukázáno, jaké jsou možnosti a výhody nových materiálů.

Rošty

Zdravotní lamelové rošty slouží jako podklad pod matrace. Umožňují tělu udržet při odpočinku svůj správný fyziologický tvar tím, že uvolní klouby a obratle. Odvětrávají matraci a tím zvyšují dobré a zdravé spaní. V reportáži Holeček postupně ukázal jednotlivé druhy roštů.

Skládací laťový rošt má pevné latě, které jsou spojeny tkalounem. Jednotlivé lamely mají na koncích vyvrtané otvory k uchycení do postelového rámu.Tyto rošty jsou vhodné pro pružinové a taštičkové matrace.

Stabilní rošt je nepolohovací lamelový a je také vhodný pod pružinové a taštičkové matrace. Má vyklenuté lamely, které podporují dokonalé kopírování lidského těla a lze je nastavit a různou tuhost v oblasti bederní. Jsou vhodné pro střední a vyšší hmotnost. Další stabilní rošt je lamelový s možností polohovaní hlavy a nohou.

Kompaktní rošt je nepolohovací lamelový rošt s hustě řazenými lamelami. Lamely jsou usazeny ve výkyvných kaučukových kloubech. Je vhodný pod taštičkové, kaučukové a pěnové matrace. Díky velkému množství lamel je vhodný pro většinu váhových kategorií.

Matrace

Pružinové matrace mají tvarovou paměť, kde jsou vertikálně uložené spirály. Tyto spirály jsou příčně pospojovány přídavnými pérky, tím je zabráněno, aby se jednotlivé spirály uvolňovaly.

Taštičkové matrace mají také tvarovou paměť, kde jsou malé spirálky všité do bavlněných sáčků a pak vloženy do pláství ve zpevňovacích sítí. Tento systém umožňuje každé ze spirálek reagovat na tlak jednotlivě.

Latexové matrace mají tvarovou paměť a jsou vyrobeny z přírodního kaučuku, který je rozdělen do anatomických zón. A má mimořádné ortopedické vlastnosti. Tvarovou paměť zaručují otvory v profilu, které fungují jako vzduchové písty.

Pěnové matrace tvoří blok z profilované pěny. Jednotlivé typy pěnových matrací se liší typem použitých pěn, výškou a konzistencí.

Kombinované matrace opět mají tvarovou paměť a tento typ tvoří kombinované materiály, ty se kombinují tak, aby byly využity nejlepší vlastnosti obou typů.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil